Perşembe , 21 Mayıs 2015
Anasayfa » Dünya » 11 asker taşıyan Black Hawk düştü
11 asker taşıyan Black Hawk düştü

11 asker taşıyan Black Hawk düştü

ABD’nin Florida eyaletinde eğitim uçuşu yapan Sikorsky UH-60 Black Hawk helikopteri düştü. Helikopterde 7 deniz piyadesi ile 4 asker bulunuyordu.

Yetkililer arama çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Kimlikleri açıklanmayan bazı askeri yetkililer, helikopterdeki 11 askerin de öldüğüne inanıldığını kaydediyor.

Eglin üssü sözcüsü bazı cesetlerin kıyıya vurduğunu belirtse de, arama kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi. Black Hawk, Eglin Hava Kuvvetleri Üssü’nde düzenlenen gece eğitim uçuşu sırasında, Pensacola yakında düştü.

Üs sözcüsü Andy Bourland, helikopterin Destin’deki havaalanından kalktığını ve yerel saatle 20.30’da kaybolduğu haberinin geldiğini, daha sonra da helikopterin enkazının saptandığını belirtti.

Bölgede görüş alanını 3,2 kilometre ve yer yer daha azına indiren yoğun sis, düşen Black Hawk’u bulma çabalarını zorlaştırdı.
Olağan eğitim uçuşuna katılan ikinci helikopterin üsse döndüğü belirtildi.

Bölgedeki körfez ve kıyıların Amerikan ordusunun tüm kuvvetlerinden birlikler için, özel operasyonlar bakımından ideal eğitim koşulları sağladığı belirtiliyor.

BBC Türkçe

Etiketler: