Cumartesi , 4 Nisan 2015
Anasayfa » Dünya » Avustralyalı manken IŞİD’e katıldı
Avustralyalı manken IŞİD’e katıldı

Avustralyalı manken IŞİD’e katıldı

Avustralya medyası, Melbourne kentinde profesyonel modellik yapan bir gencin, kariyerini bırakarak IŞİD’e katıldığını yazdı.
Mail Australia gazetesi, Sharky Jama adlı erkek mankenin “modellik kariyerinde yeni ilerlemeye başlarken cihada katıldığını” yazdı.
Jama’nın sosyal medyadaki paylaşımlarını aktaran gazete, erkek mankenin Facebook hesabından “Felluce’de yaşadığına dair paylaşımlar yaptığını” aktardı.

“Bir yıldır örgütte yer alan Jama’nın, Yusuf Yusuf adlı bir arkadaşıyla birlikte cihada katıldığı” belirtiliyor. Yusuf Yusuf’un IŞİD’e katılmadan önce La Trobe üniversitesinde öğrenci olduğu ve pastanede çalıştığı açıklandı. Yusuf’un örgütün “başkent” ilan ettiği Suriye’deki “Rakka” kentine gittiği ileri sürüldü.

Gazete, Yusuf’un arkadaşlarının sosyal medyada değişen paylaşımlarına tepki gösterdiğini yazdı. Buna göre bir arkadaşı Yusuf’un bir paylaşımının altına “Önceden tanıdığım o tatlı insana ne oldu? Kimse sana ibadet edemezsin demedi ki. Neden nazik ve mütevazi davranmıyorsun?” yorumunda bulundu.

BBC Türkçe