Cuma , 17 Nisan 2015
Anasayfa » Dünya » Başbakan Sani: ‘Türkiye Libya’da radikal İslamcıları destekliyor’
Başbakan Sani: ‘Türkiye Libya’da radikal İslamcıları destekliyor’

Başbakan Sani: ‘Türkiye Libya’da radikal İslamcıları destekliyor’

Libya Başbakanı Abdullah el Sani ülkesindeki iç savaştan Türkiye’yi sorumlu tutarak, “Çok açık bir şeyi ifade etmek istiyorum: Türkiye Katar’ın finansmanlığı ile Libya’da terörizmi desteklemektedir. Bazı ülkeler Libya’da radikal İslamcıları iş başına getirmek için gece-gündüz çalışmaktadır” dedi.

 

Suriye Haber Ajansı’nın RT kanalından aktardığı habere göre, Libya Başbakan’ı Sani; Libya halkının söz konusu bu devletlerin destekledikleri terörden büyük acılar çektiğini ve artık bu durumlardan sıkıldığını söyledi. Başbakan Sani, Libya halkının “radikal teröristler tarafından yönetilmesini” kesinlikle ve hiçbir şekilde kabul etmeyeceğinin altını çizdi.

Abdullah Sani sözlerine şöyle devam etti:

 

“Libya en zor koşullar altında bulunduğunda bir zamanlar bu ülkenin yanında olan dostları onu yalnız bıraktı. Bu yüzden biz de Rusya’ya tevessül ettik. Zaten Rusya ile daha önceye dayanan silah sanayi ve askeri alanda anlaşmalarımız vardı. Libya’ya diğer ülkelerden silah ambargosu var. Bunun kaynağı ise İngilizlerdir. Dolayısıyla Libya üzerindeki silah ambargosunun kaldırılması noktasında Rusya’nın desteğini bekliyoruz.”

Abdullah Sani, bazı Arap ülkelerinin bölgesel konularda ikiyüzlü davrandığını da savundu.

Etiketler: