Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Dünya » Çocukları, avukatı değil vergi kaçakçısını tutuklattı..Tsipras’tan şok karar !
Çocukları, avukatı değil vergi kaçakçısını tutuklattı..Tsipras’tan şok karar !

Çocukları, avukatı değil vergi kaçakçısını tutuklattı..Tsipras’tan şok karar !

Ekonomik krizden çıkmak için AB ile kredi pazarlığı yapan Yunanistan’daki  Tsipras  hükümeti, içerde kaynak bulmak için de yoğun çaba harcıyor. Hükümetin hedef aldığı ilk kesim ise vergi kaçıran zenginler oldu.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras ‘ın vergi borcunu ödemediği için hakkında tutuklama kararı çıkarttığı ilk isim ise, ünlü işadamı Leonidas Bobolas oldu.

CNNTÜRK’ün haberine göre yıllık 1.2 milyar euro cirosu bulunan inşaat şirketi Ellaktor’un sahibi 53 yaşındaki Bobolas 2 milyon euro vergi borcunu ödemediği için dün akşam hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Yunanistan ve diğer ülkelerde inşaat ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Ellaktor’un sahibi Bobolas bugün karakola giderek ifade verdi.

KARARI DUYDU, HEMEN ÖDEDİ

Yunan televizyonu “Skai” vergi kaçıran Yunan oligarklardan biri olan Leonidas Bobolas’ın hapis cezasından kurtulmak için 2 milyon vergi borcunu derhal ödediğini iddia etti.

Ellaktor’un sahibi Leonidas Bobolas’ın ismi vergi kaçıran zengin Yunanlılar listesinde yer alıyordu. Söz konusu liste İsviçre’de faaliyet gösteren HSBC’nin gizli banka hesaplarının çalınmasıyla ortaya çıktı.

Etiketler: