Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Dünya » Dünyayı sarsan skandal…Papa görmesin diye çocukları…
Dünyayı sarsan skandal…Papa görmesin diye çocukları…

Dünyayı sarsan skandal…Papa görmesin diye çocukları…

Filipinler başkenti Manila’da, yarın yapılacak Papa ziyareti öncesi sokak çocuklarının hücrelere konulduğu skandalı patlak verdi. Papa Francis’in ülkeye gerçekleştireceği gezi öncesi hükümet Manila sokaklarındaki kimsesiz çocukların hepsini toplayarak bir hücreye koydu. Üstelik çocuklar zorla tutuldukları bu yerlerde açlıktan ölüyor.

İngiliz Daily Mail tabloid gazetesinin ortaya çıkardığı skandal, Papa’nın yarınki Filipinler ziyareti öncesi ortaya çıktı. Papa’nın ise bu görüntüleri henüz görmediği ve bu konuda bir açıklama yapmadığı konuşuluyor.

YETİŞKİNLERLE AYNI KOĞUŞTA KALIYORLAR

Filipinler’de yaşanan Papa skandalının görüntüleri ortaya çıktı. Papa’nın ziyareti öncesi büyük bir hareketliliğin yaşandığı ülkede yetkililer sokaklardaki kimsesiz çocukları adeta başıboş köpekleri toplar gibi toplayıp sığınma evine getirdi.Toplama kampını andıran bu yerde çocuklar yetişkinlerle aynı koğuşlarda büyük bir kalabalık içinde tutuluyor.

ÖLEN ÇOCUKLAR DAHİ VAR

Geceleri yerde yatmaya zorlanan çocuklar yetişkinler ya da kendilerinden daha büyükler tarafından dayak ve işkenceye maruz kalıyor. İnsanlık dışı görüntülerin yaşandığı bu yerde açlıktan ölen çocuklar bile var. Üstelik bu utanç ortamına Papa’nın ziyareti sırasında sokaklarda çocukların dolaşmaması için bir çok çocuk hapsedilmiş durumda.