Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Dünya » AirAsia uçağının denize düştüğü tahmin ediliyor
AirAsia uçağının denize düştüğü tahmin ediliyor

AirAsia uçağının denize düştüğü tahmin ediliyor

Endonezya’dan Singapur’a giden AirAsia Havayolları’na ait yolcu uçağı kayboldu. 17’si çocuk 162 kişinin bulunduğu uçakla ilgili açıklama yapan yetkililer uçağın Java Denizi’ne düştüğünün tahmin edildiğini söyledi.

Endonezya’nın Surabaya kentinden havalanan uçakla, “Cava Denizi” üzerinde irtibat kesildi. Endonezya, uçağı arama çalışmalarının bu noktada yoğunlaştırıldığını açıkladı.

Kuleyle iletişimin kesilmesinden kısa bir süre önce, pilotun, rota değişikliği talebinde bulunduğu belirtiliyor. Şimşek ve fırtınalı hava nedeniyle pilotun daha yüksekten uçmak istediği gelen bilgiler arasında.

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı havanın kararması sebebiyle arama çalışmalarının bugün için durdurulduğunu açıkladı. Açıklamada, “yerel saatle 5:30’da havanın kararması sebebiyle durduk. Aynı zamanda hava koşulları da elverişli değil ve hava giderek bulutlanıyor. Yarın sabah 7’de ya da daha erken arama çalışmalarına yeniden başlayacağız” denildi.

Olaya ilişkin Endonezya Ulaştırma Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Açıklamada, uçağın Kalimantan ile Java Adası arasında bulunan Java Denizi üzerinde düştüğünün tahmin edildiği, arama çalışmalarının Singapur, Avustralya ve Malezya ile ortak yürütüldüğü bildirildi.