Pazartesi , 25 Mayıs 2015
Anasayfa » Dünya » Flaş..Flaş..Adliyeye kanlı saldırı…4 ölü!
Flaş..Flaş..Adliyeye kanlı saldırı…4 ölü!

Flaş..Flaş..Adliyeye kanlı saldırı…4 ölü!

Milano Adalet sarayına düzenlenen saldırıda 4 kişinin öldüğü, saldırgaınn yakalandığı bildiriliyor.

İtalya’nın ekonomi başkenti Milano’da Adalet Sarayı’na öğle saatinde düzenlenen silahlı saldırı sonrası aralarında bir hakim ve bir
avukatın da bulunduğu 4 kişi öldü.

Yerel kaynaklar, ismi Claudio Giardiello olduğu açıklanan ve hileli iflas davasından yargılanması nedeniyle adliye sarayında olduğu belirtilen saldırganın binanın üçüncü katında açtığı ateş sonucu, hakim Fernando Ciampi, 37 yaşındaki avukat Lorenzo Alberto Claris Appiani ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen iki kişi daha olmak üzere toplam 4 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtiyor.

SALDIRGANIN ESKİ AVUKATI: PARANOYAKTI

İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano, olayın hemen ardından bir motosikletle kaçmaya çalışan 57 yaşındaki saldırganın polis tarafından yakalandığını açıkladı. Hileli iflas davasının sanığı olarak yargılanan Giardiello’nun eski avukatı Valerio Marinello, saldırganın “paranoyak” olduğunu iddia edip, “Herkesin kendisini aldatmak istediğini düşünüyordu. Paranoyaktı” dedi. Marinello, bir kaç yıl öncesine kadar saldırganın avukatlığını yaptığını ancak “zor bir müşteri” olduğu için bıraktını söyledi.

METAL DEDEKTÖR ÇIKMAZI

Saldırganın adliyeye nasıl silah soktuğu yönündeki soru işaretlerinin ise yanıtı henüz verilemedi. İlk etapta Carlo Fregugla Caddesi üzerindeki kapıda bulunan metal dedektörün sabah saatlerinde arızandığı, saldırganın da bu kapıdan girmiş olabileceği iddia edilse de daha sonra bu iddia yalanlandı ve güvenlik sisteminin tam çalıştığı açıklaması yapıldı.

EDA BERKBAYRAK / MİLANO/DHA

Etiketler: