Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Dünya » ‘Kadın saldırgan rehinelerle birlikte süpermarketten kaçtı!’
‘Kadın saldırgan rehinelerle birlikte süpermarketten kaçtı!’

‘Kadın saldırgan rehinelerle birlikte süpermarketten kaçtı!’

Fransa’da mizah dergisi Charlie Hebdo’ya düzenlenen baskında aralarında ünlü karikatüristlerin de bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetmiş ve 8 kişi de yaralanmıştı. Saldırıdan sonra Paris’te bir kadın polis memuru da iki saldırgan tarafından öldürülmüştü. Bugün düzenlenen eş zamanlı iki operasyonda Charlie Hebdo saldırısını düzenleyen Kuaşi kardeşler sığındıkları matbaada öldürüldü. Polis memurunu öldürenlerden Amedy Coulibaly ise çok sayıda rehineyi tuttuğu süpermarkette ölü ele geçirildi.

Coulybaly ile birlikte polis memurunu öldüren Hayat Boumeddiene’nin ise akıbeti bilinmiyor. Operasyonlardan önce olay yerindeki bir polis memurunun ifadesine göre kadın saldırganın saldırının en başından beri süpermarkette bulunmamış olabilir. Olay yerinden gelen raporlar Hayat’ın öldürülmüş, kaçmış ve ya süpermarkete en başından gelmemiş olabileceği senaryoları üzerinde duruyor. Hayat’ın serbestçe dolaşıyor olma ihtimali ise şu anda Fransız polisinin en çok üzerinde durduğu ihtimal.

CNN Internatinal’in son dakika haberine göre ise Hayat Boumeddiene operasyondan sonra rehinelerle birlikte süpermarketten kaçtı.