Çarşamba , 13 Mayıs 2015
Anasayfa » Dünya » Ünlü aktrise 8 ay hapis cezası
Ünlü aktrise 8 ay hapis cezası

Ünlü aktrise 8 ay hapis cezası

Ünlü İtalyan aktris Ornella Muti, Vladimir Putin’in de bulunduğu bir hayır gecesine katılmak için sahtecilik yaptığı gerekçesiyle 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İtalya’nın seks sembollerinden Ornella Muti’nin cezalandırılmasına yol açan olay şöyle gelişmişti: Ornella Muti, Pordenone kasabasındaki Verdi Tiyatrosu’nda 10 Aralık 2010 tarihindeki sahneleyecekleri “L’Ebreo (Yahudi)” adlı temsile, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek gitmedi. Solunum yolu enfeksiyonu, yüksek ateş ve ağır ses kısıklığı yaşadığını belirten Muti, doktorundan aldığı 5 günlük raporu da tiyatro yönetimine gönderdi. Bu nedenle temsil iptal olurken, daha sonra ünlü aktristin söz konusu tarihlerde, Oscar ödüllü aktör Kevin Costner ve dönemin Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in de katıldığı bir hayır gecesi için St. Petersburg’a gittiği ortaya çıktı.

Bunun üzerine Pordenone Mahkemesi, “ağırlaştırılmış dolandırıcılık” suçundan Muti hakkında dava açtı. Savcılık, görülen duruşmaların ardından hazırladığı mütalaasında Muti hakkında 6 ay 15 gün hapis cezası talep etti. Ancak mahkeme heyeti, dün sonuçlanan davada bu cezayı 8 aya çıkardı. Ayrıca mahkeme 600 Euro para cezasına da hükmederken, 30 bin Euro ödemesi halinde Muti’nin hapis cezası ortadan kaldırılacak.

DHA

Etiketler: