Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Eğitim » “Devlet okullarında AKP propagandası yapılıyor”
“Devlet okullarında AKP propagandası yapılıyor”

“Devlet okullarında AKP propagandası yapılıyor”

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal AKP milletvekili adaylarının imam hatip liselerindeki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde velilere yönelik olarak AKP propagandası yaptığını, bu duruma Milli Eğitim Bakanlığı ve Kaymakamlıkların göz yumduğunu belirtti. Tanal, konuya ilişkin ikisi İçişleri Bakanı üçü de Milli Eğitim Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye 5 ayrı soru önergesi verdi.

 

 

AKP’nin devlet okullarında yaptığı siyasi propagandanın yasaya aykırı olduğunu söyleyen Tanal şu örnekleri verdi: “Diyarbakır ve İzmir’de İHL müdürleri ile bir araya gelen Bilal Erdoğan’ın bu toplantılarına valilerin ve iş adamlarının katılması dikkat çekici. Resmi sıfatı olmayan Bilal Erdoğan’ın düzenlediği bu toplantılarda valilerin ne işi vardır?

 

 

Bu toplantıların amacını sorgulamak gerekiyor. Gebze Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ödül törenine AKP milletvekili adayı Cemalettin Kaflı, AKP’li Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AKP Kadın Kolları Başkanı Buket Tatoğlu davet edildi ve bu şahıslar yaptıkları konuşmalarla AKP’ye oy istediler. Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Şenlik İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte ise AKP milletvekili adayı Mahmut Sami Mallı’nın velilere konuşma yaparak açıkça AKP’ye oy istemesi velileri rahatsız etti.”

 

GÜLER YILMAZ

Etiketler: