Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Eğitim » İstanbul’da okullar tatil
İstanbul’da okullar tatil

İstanbul’da okullar tatil

İstanbul Valiliği birçok öğrencinin aklındaki kar tatili konusunda açıklama yaptı.

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları  tatil etti. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de yarın idari izinli sayılacak.

İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları bugün tatil etti. İstanbul Valiliği’nden yapılan yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde halen devam eden kar yağışının tahmin edildiği gibi özellikle Boğaz civarı ve Anadolu Yakası’nda etkili olarak geceden itibaren öğle saatlerine kadar devam edeceği, öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı değerlendirilmiştir. Bu nedenle, Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından, anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarsamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır.