Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Eğitim » Parayı veren tapınağı yapar
Parayı veren tapınağı yapar

Parayı veren tapınağı yapar

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’deki cami yapım kararından sonra öğrencilerin de Budist Tapınağı talebi tartışmaları sonrası Taraf’a konuşan Rektörü Mehmet Karaca, “İbadethane isteyenler yapacağı bağışlarla istediğini alabilecek.”

Rektörü Mehmet Karaca’dan öğrencilerin Budist tapınağı talebi üzerine açıklama geldi. Karaca Cami talebinde bulunanların bağışlayacağı paralarla Caminin yapılacağını dile getirdi. Karaca’nın, öğrencilerden gelen cami isteğini değerlendirerek İTÜ’ye cami yapılacağını duyurmasının ardından İTÜ’lü öğrenciler “Budist tapınağı istiyoruz” diyerek Change.org’da imza kampanyası başlattı.

Kampanyaya destek oranı 10 bini buldu. Karaca’nın tam açıklaması şöyle: “Talep edilen tüm inançların yaşanabilmesine olanak tanıyacak bir merkez olmasını planlıyoruz. Temel bakış açımız “hoşgörü, tolerans ve birlikte yaşama” kültürünü sağlamak. İTÜ’ye cami talebi uzun yıllardır vardı. Biz de sadece Müslümanların değil tüm inançların kendine yer bulacağı bir proje düşünüyoruz. Değerlendirmeler devam ediyor. Bu proje için İTÜ’nün öz kaynaklarını kullanmayacağız. Talepte bulunanların sağlayacağı bağışlarla yapılacak” dedi.

AYFER ÇALIKIRAN

Etiketler: