Pazartesi , 25 Mayıs 2015
Anasayfa » Eğitim » Sarayın rektörünün ilk icraatı Prof.Laçiner’i çıldırttı:’Afferinnn’
Sarayın rektörünün ilk icraatı Prof.Laçiner’i çıldırttı:’Afferinnn’

Sarayın rektörünün ilk icraatı Prof.Laçiner’i çıldırttı:’Afferinnn’

Rotahaber’de yer alan özel habere göre Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni atanan rektörü Yücel Acer’in ilk icraatı pes dedirtti. Aynı üniversitenin eski rektörü şu anki öğretim görevlisi Prof. Dr. Sedat Laçiner bugün üniversitesindeki makam odasında yaşadıklarını twitter üzerinden paylaştı.

TEK PC ELİMDEN ALINIYOR…AFFERİN

Laçiner, 3 yıldır odasında kullandığı üniversitenin bilgisayarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan yeni rektörün talimatı ile odasından alındığını söyledi. Uygulamanın ‘Bir Türkiye klasiği olduğunu söyleyen Laçiner “4 yılda bu Üniversite’de binlerce bilgisayar kazandırmış bir öğretim üyesinin tek PC’si elinden alınıyor. Afferinnn” dedi. Rotahaber’in konu ile ilgili bilgi almak için ulaştığı Laçiner 3 yıldır kullandığı bilgisayarının neden elinden alındığı hakkında bilgisinin olup olmadığı ile ilgili soruya “Bilmiyorum 3 yıldır kullandığım bilgisayarım için ‘bu bilgisayar size yanlışlıkla gönderilmiştir’ denilerek 2 kişi tarafından odamdan alındı. Gerekçesinde sadece yanlışlıkla gönderildiği ve o yüzden odamdan alındığı deniyor” ifadelerini kullandı. Laçiner bundan sonra odasında artık kendi bilgisayarını kullanacağını konu ile ilgili farklı bir girişimde bulunmayacağını da sözlerine ekledi.

SEDAT LAÇİNER BİRİNCİ ÇIKTIĞI SEÇİME RAĞMEN REKTÖR OLAMAMIŞTI

Sedat Laçiner Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yapılan rektörlük seçiminde en fazla oyu almasına rağmen YÖK’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği listede 3.sırada yer almıştı. Erdoğan ise Laçiner’den daha az oy almasına rağmen Yücel Acer’i rektör olarak atadı.

 

 

Etiketler: