Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » TEOG soru ve cevapları yayında! Tıkla..Öğren..
TEOG soru ve cevapları yayında! Tıkla..Öğren..

TEOG soru ve cevapları yayında! Tıkla..Öğren..

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında ortaokul 8´inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavının soru ve cevaplarını, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayımlıyor.
Bakanlık, ilk oturumu bugün yapılan 8. sınıf 2. dönem ortak sınavının, soru ve cevaplarına ilişkin yeni bir uygulamaya imza atacak.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle, bugün gerçekleştirilecek son oturumun hemen ardından, soru ve cevaplar, hem yazılı hem de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak EBA portalın web adresi “www.eba.gov.tr” üzerinden yayımlanacak.

 

İlk oturum testleri, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait soru ve cevaplarının videolu anlatımı bugün saat 13.00´de, ikinci oturumun fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerine ait ortak sınav soru ve cevaplarının videolu anlatımı da bugün saat 14.00 ile 16.00 arasında EBA´da yayımlanacak.

 

EBA’NIN SİTESİNE ULAŞAMAYAN ÖĞRENCİLER TWİTTER’DA YAZDI

 

TEOG sınav soru ve cevaplarının EBA sistemi üzerinde açıklanması sitede yoğunluğa sebep oldu. Sisteme giriş yapamayan öğrenciler Twitter’da mesaj yağmuru oluşturdu.

AJANSLAR

TEOG SORU VE CEVAPLARI EBA’DA-TIKLA KONTROL ET

Etiketler: