Cumartesi , 14 Mart 2015
Anasayfa » Ekonomi » Aziz Torun: AVM’ler için Ankara’da masa başında ahkam kesiyorlar
Aziz Torun: AVM’ler için Ankara’da masa başında ahkam kesiyorlar

Aziz Torun: AVM’ler için Ankara’da masa başında ahkam kesiyorlar

İstanbul Mecidiyeköy’de 10 işçinin 32. kattan zemine çakılarak feci bir şekilde can verdiği Torunlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun AVM düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Torun, “Ankara’da masa başında ahkam keserek, AVM’leri düzenlemeye çalışıyorlar” dedi.

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Moderatörlüğünü Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş üstlendiğini ‘Perakendede Değişim Zamanı’ isimli oturumda konuşmacılardan, Torunlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, AVM’lerin kapanması için uğraşan bir grup olduğunu söyledi.

Hürriyet gazetesinden Burak Coşan ve Hülya Güler‘in haberine göre Aziz Torun, “AVM’lerin pazar günü kapanmasını” da içeren tartışmalarla ilgili olarak, “ Ankara ’da masa başında ahkam keserek, AVM’leri düzenlemeye çalışıyorlar” dedi ve bu alanlarda kendilerinden başka ahkam kesenlerin yatırımcıyı ve girişimciyi anlamadığını ifade etti.

Oturumda, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Kiğılı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Demsa Group Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, ve Carrefoursa Genel Müdürü Mehmet Nane de yer aldı.