Çarşamba , 13 Mayıs 2015
Anasayfa » Ekonomi » Babacan’dan Erdoğan’ı çıldırtacak ‘Merkez’ çıkışı…
Babacan’dan Erdoğan’ı çıldırtacak ‘Merkez’ çıkışı…

Babacan’dan Erdoğan’ı çıldırtacak ‘Merkez’ çıkışı…

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok sert eleştirilerine maruz kalan  Merkez Bankası’nın yaptığı faiz hamleleri konusunda suskunluğunu koruyordu. Babacan bugün İstanbul’da düzenlenen Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığı kapsamında, ‘G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları’ toplantısında yaptığı açıklamada, “Merkez Bankası’nda gayet yetkin bir ekibimiz var, ekibimize güveniyoruz… Doğru zamanda doğru kararlar aldıklarına inanıyoruz” diyerek suskunluğunu bozdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise daha önce yaptığı açıklamalarında Merkez Bankası’nı eleştirmiş ve “Merkez Bankası verilen mesajlardan nasibini almış değil. Merkez Bankası yaptıklarıyla eleştirilemez değildir. Canımı yakan konulardan biri de bu yüksek faiz uygulamasıdır” demişti.

Bu arada Ali Babacan, İstanbul’da düzenlenen Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığı kapsamında, ‘G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları’ toplantısında Uluslararası Para Fonu Başkanı Christine Lagard ile Turkish Deputy Prime Minister Babacan and International Monetary Fund Managing Director Lagarde shake hands before the G20 finance ministers and central bank governors meetinggörüştü.

REUTERS/CİHAN

 

İLGİLİ HABERLER

http://www.bahrainair.net/ekonomi/erdogan-merkez-bankasina-catti-dolari-firlatti/

http://www.bahrainair.net/ekonomi/davutogluda-erdogan-gibi-konustu/

http://www.bahrainair.net/ekonomi/erdogan-yine-tatmin-olmadi/

http://www.bahrainair.net/politika/eyy-dedi-ipini-cekti/

.

Etiketler: