Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Ekonomi » Bahçeşehir şokta..Göleti ‘Atmaca’ kaptı !
Bahçeşehir şokta..Göleti ‘Atmaca’ kaptı !

Bahçeşehir şokta..Göleti ‘Atmaca’ kaptı !

Uzun süre tartışmalara konu olan İstanbul Bahçeşehir’deki gölet alanı ile ilgili ihale bugün yapıldı. Hürriyet.com.tr’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre ihalede en yüksek teklifi 103 milyon lira ile Atmaca Grup verdi. İhalede en yüksek teklifi veren Atmaca, Sunny markası ile ev elektroniği alanında faaliyet gösteriyor.

Çevrecilerin yanı sıra bölgede yaşayanların tepkisini çeken ‘gölet ihalesi  bugün yapıldı. İhale Makro İnşaat ile Atmaca Grup arasında geçti. İhalede en yüksek teklif Atmaca tarafından verildi. 103 milyon liralık teklif ile ihale teknik olarak tamamlanmış oldu.

İhaleyi kazanan firmanın 11 bin metrekare inşaat yapma izni var. Konut alanına yasak bölgede yapılacak ticari alanların yüksekliği ise 6 metreyi geçemeyecek.

SUNNY MARKASI İLE ÜRETİM YAPIYOR
İhalede en yüksek teklif veren Atmaca Grup’un esas faaliyet alanı ev elektroniği alanında yoğunlaşıyor. Sunny markası ile faaliyet gösteren Atmaca bu alanda 1979’dan beri faaliyet gösteriyor. Şirket Esenyurt’da bulunan 110 dönüm kapalı alanda faaliyet gösteriyor. Şirketin sitesinde yer alan bilgiye göre Türkiye’nin 3.’üncü en büyük yerli üreticisi olduğu kaydediliyor.
Atmaca Grup’un, gölet alanına yakın bölgede, bir süreden beri devam eden inşaat projelerinin olduğu öğrenildi.

Etiketler: