Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Ekonomi » Büyük açılışta vali protestosu…Kocaoğlu zor sakinleştirdi!
Büyük açılışta vali protestosu…Kocaoğlu zor sakinleştirdi!

Büyük açılışta vali protestosu…Kocaoğlu zor sakinleştirdi!

İzmir’de iki yıl önce temeli atılan Fuar İzmir 400 milyon liralık bir yatırımla tamamlandı. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Ancak, Türkiye ekonomisi için önemli bir işlev görmesi beklenen Fuar İzmir’in açılış törenine Vali Mustafa Toprak’ın katılmaması protestoya neden oldu. Vali Toprak’ın başka bir programı bulunduğu yönündeki açıklamaya, törene katılanlar tepki gösterdi. Fuar alanı, inşaatı sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın incelemesi sonucunda mühürlenmişti.

YUH SESLERİ..KOCAOĞLU SAKİNLEŞTİRDİ

Hürriyet’te yer alan habere göre Törene İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın yerine Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can katıldı. Vali Yardımcısı Can’ın konuşmasını yapmak üzere kürsüye yöneldiği sırada, dinleyiciler arasında protesto sesleri yükseldi. Vali Mustafa Toprak’ın açılışa katılmaması tepki topladı, alkışlı protestoya “yuh” sesleri karıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ayağa kalkarak tepkileri dindirdi. Konukları elleriyle ‘Sakin’ işareti yaparak sakinleştirdi.

Kısa süren gerginlikten sonra Vali Yardımcısı Can konuşmasını yapmaya başladı. Vali Yardımcısı Can’dan sonra kürsüye gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Fuar İzmir yatırımının, fuarcılık yatırımı için bir dönüm noktası olduğuna işaret etti.

Etiketler: