Perşembe , 21 Mayıs 2015
Anasayfa » Ekonomi » Diyanet’ten, turizm cenneti Alaçatı’ya tebligat
Diyanet’ten, turizm cenneti Alaçatı’ya tebligat

Diyanet’ten, turizm cenneti Alaçatı’ya tebligat

Turizm cenneti Alaçatı’daki 1 otel, 24 dükkan ile 80 el sanatları tezgahı, Büyükşehir Belediyesi Yasası’yla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Diyanet İşleri Başkanlığı devrin gerçekleşmesinin ardından dükkanlar için tahliye tebligatlarını işyerlerine gönderdi.

Büyükşehir Belediyesi Yasası’yla birlikte Alaçatı Belediyesi kapanmıştı. Alaçatı’da, özellikle tatilcilerin en yoğun bulunduğu alandaki 24 işyeri ile 1 otel, İzmir Valiliği’nin kurduğu komisyonun kararıyla, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredildi.

CNN Türk’te yer alan habere göre kamuoyunda büyük tartışma yaratan bu devir kararında son gelişme ise 24 işyeri ile otele, tahliye taleplerinin ulaşması oldu.

İşyerlerinin yanı sıra bu bölgede kurulu bulunan 80 el işi tezgahı da kapanacak. Burada, faaliyet gösteren bir otelin de, müftülük ve kuran kursuna çevrileceği öne sürüldü.

Karara, Alaçatı’da yaşayanların yanı sıra Çeşme ve İzmir’deki sivil toplum örgütleri de tepki gösterdi. Karar bir grup tarafından protesto edildi. Protestocular daha sonra tahliye kararı çıkan dükkanları da ziyaret edip desteklerini gösterdi.

Etiketler: