Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Ekonomi » Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul’da !
Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul’da !

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul’da !

WICS- Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi Conrad İstanbul’da gerçekleşti.
Türkiye ve dünyanın akıllı şehirler gündeminin tartışıldığı etkinliğe yerli ve yabancı 100’ün üzerinde uzman konuşmacı katıldı. Zirvede kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

WICS – Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi Platin sponsoru SAMPAŞ adına basın açıklaması yapan SAMPAŞ İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya “Akıllı Şehirler” konusunun her geçen gün daha da önem kazandığını belirtti. Karakaya zirvede  Akıllı Belediyecilik, Akıllı Kentsel Dönüşüm, Akıllı Kent Otomasyon Sistemi, Web Tabanlı Yönetim Bilgi Sistemi ve Akıllı Su Yönetimi gibi konu başlıklarının öne çıktığını söyledi.

ESTETİK, EKOLOJİK ŞEHİRLER

Sadece “Akıllı” Değil, Estetik, Ekolojik ve Sürdürülebilir Şehirler
WICS – Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nin alanında söz sahibi yerli ve yabancı konukları bir araya getirdiğini vurgulayan  Karakaya şöyle konuştu:

“Şehirli nüfusun Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada da hızlı bir şekilde arttığını gözlemliyoruz. Bu anlamda şehirlerde yaşam kalitesini belli bir seviyede tutabilmek ve iyileştirmek için bir takım sistemler geliştirmek zorunlu hale geldi. Zirve, yerli-yabancı çok önemli konuğu ağırladı. “Akıllı Şehirler”in ötesinde aynı zamanda estetik, ekolojik ve sürdürülebilir şehirleri tartıştık.”