Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Ekonomi » Flaş…Flaş…TMSF’den Soma patronuna büyük şok…Kulesi bile gitti!
Flaş…Flaş…TMSF’den Soma patronuna büyük şok…Kulesi bile gitti!

Flaş…Flaş…TMSF’den Soma patronuna büyük şok…Kulesi bile gitti!

TMSF, işadamı Korkmaz Yiğit’den olan alacakları nedeni ile, mallarına tedbir koyduğu Soma Holding’in patronu Alp Gürkan’a ait gayrimenkulleri satışa çıkardı.

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre Geçtiğimiz mayıs ayında 301 işçinin yaşamını yitirdiği madenin sahibi Alp Gürkan’ın mallarına Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafındar tedbir kararı konuldu. Anılan kararın gereçesini ise, işadamı Kormaz Yiğit’in TMSF’den mal kaçırdığı iddiası ile açılan davadaki belgeler oluşturdu.

TMSF, Gürkan’ın yanı sıra Kemal Gülman’ın da aralarında olduğu bir çok kişi ve şirketin mal varlığına tedbir koydurmuştu.

İŞTE O GAYRİMENKULLER

TMSF, Gürkan’ın yanı sıra Kemal Gülman’ın da aralarında olduğu bir çok kişi ve şirketin mal varlığına tedbir koydurmuştu.
Alp Gürkan’a ait satışa çıkarılan konutlardan biri İstanbul Ortaköy’de bulunuyor. 5 ayrı bağımsız bölümde oluşan binanın toplam değeri 34 milyon lirayı aşıyor. Yine, Gürkan’a ait Spine Tower’da bulunan daire de satışa konuldu. Söz konusu gayrimenkulün değeri 1 milyon 640 bin TL. Gürkar’a ait olan ve satışa konulan son gayrimenkul ise Tarabya’da bulunuyor. Bu gayrimenkulün yarı hisse için 460 bin TL değer biçildi. Söz konusu gayrimenkullerin satış ihalesi 20 Nisan günü TMSF binasında yapılacak.
TEDBİR KARARI O DAVA İLE ALINDI

İstanbul 12. Ağırı Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 17 sanık bulunuyor. Korkmaz Yiğit’in bir numaralı sanık olarak yargılandığı davada Yiğit’in oğulları Kahraman ve Mert Yiğit, amcaları Gürbüz Yiğit, iş kadını Sema Cıngıllıoğlu, işadamı Kemal Gülman oğlu Lemi Gülman, Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, Metal Yapı’nın sahibi Ömer Saçaklıoğlu, Garanti Koza İnşaat A.Ş.’nin müdür yardımcısı Kemal Kömür gibi isimler bulunuyor. Sanıklar 7 ile 21 yıl arasında değişen sürelerde hapis istemi ile yargılanıyor. İddianamede sanıklar, Korkmaz Yiğit’in TMSF’den mal kaçırmasına aracılık etmekle suçlanıyor. Söz konusu davanın açılmasından sonra TMSF de harekete geçti. Fon, aralarında Alp Gürkan ve Kemal Gülman’ın da olduğu bir çok kişi ve şirketin mallarına tedbir koymuştu.

Etiketler: