Cuma , 22 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: 6-7 ekim

Etiket Arşivi: 6-7 ekim

4 polise bu video sonrasında soruşturma açıldı! ‘Yansın Cizre…’

29383203

Şırnak Valiliği, 6- 7 Ekim olayları sırasında olaylara müdahale ederken yaptıkları konuşma ve çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşan 4 polis memuru hakkında idari soruşturma başlattı.   Şırnak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Cizre ilçesinde görevli 4 polis memurunun, 6- 7 Ekim olaylarındaki müdahaleler esnasında zırhlı araç içerisindeki olumsuz konuşma, davranış ve gaz kullanmalarına ilişkin sosyal medyada yayınlanan görüntüleri ile ilgili idari ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’ye kadın-erkek kaç aday başvurdu: Davutoğlu açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, genel başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’ne milletvekili aday adayı olarak 6 bin 223 müracaat yapıldığını, bunun bin 40’ının kadın olduğunu açıkladı. Davutoğlu, “6-15 Mart’ta mülakatlar başlayacak. 16 Mart -21 Mart’ta komisyon toplantıları gerçekleşecek” dedi. Ahmet Davutoğlu, Macaristan ziyareti nedeniyle dün yapılamayan bugünkü AKP grup toplantısında konuştu. Muhalefete eleştirisini sürdüren Başbakan Davutoğlu, özetle şunları söyledi: İki hafta ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan ‘molotofa karşı halk kendini savunur’ açıklaması

davutoglu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, polise geniş yetki veren iç güvenlik paketinin yasalaşması halinde halkın direnme hakkının doğacağını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap verdi. Davutoğlu, “İç güvenlik paketi hakkında bir görüşleri varsa getirsin görüşelim. Kılıçdaroğlu direniş çağrısı yapıyor hala. O zaman molotofkokteyli kullananlara buna karşı olan halk da kendini savunur” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da AKP Belediye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu Kobani’de Erdoğan ile ters düştü; ‘Kürtçe öğrenmek istiyorum’ dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Şam İslam Devleti’nin saldırısı altında olan Suriye’nin Kürt kenti Kobani’ye sahip çıktı. Diyarbakır AKP il kongresinde konuşan Davutoğlu, “Kobani’ye buradan selam ediyorum. Kobani’deki her kardeşlerimi alnından öpüyorum. Kobani bize tarihin emanetidir” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD’in Kobani’ye saldırısının en yoğun döneminde Kobani’ye sahip çıkılmasını eleştirmiş, bu kentin stratejik önemi olmadığını öne sürerek “Kobani düştü düşecek” ... Devamını Oku »

  • Tweet