Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: 7 haziran seçimi

Etiket Arşivi: 7 haziran seçimi

Son ankete göre.. Kurt gitti, AKP oy kaybetti..MHP yüzde 18..HDP yükseliyor !

andyar

2015 genel seçimleri sonuçları üzerine, son cumhurbaşkanlığı seçimini en yakın bilen araştırma şirketi Andy-Ar Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar çarpıcı analizler yaptı.  Al Jazeera’ya konuşan Acar, aday listeleri üzerinde kritik çözümlemelerde bulundu. Acar, anket araştırmalarında en şaşırtıcı bulduğu konunun, seçmenin HDP ve MHP gibi iki zıt ideolojide parti arasında ‘kararsız kalması’ olduğunu açıkladı. ANDY AR’DAN TOPLUM ALGISINI ÖLÇEN ARAŞTIRMA Raporlama safhasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Böylesi ilk kez oldu..AP anket açıkladı ! AKP iktidarı zor..Koalisyon görünüyor

AP-Başkanı-Schulz-Financehaber

Meclis’te siyasi parti liderleriyle görüşen Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, 7 Haziran’daki genel seçime ilişkin 30 Mart tarihli çarpıcı bir anket sonucu açıklayarak “Koalisyon gözüküyor” dedi. Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, beraberindeki parlamento heyeti ile birlikte dün Meclis’te siyasi partilerin gruplarıyla görüştü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Schulz ile görüşmezine Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ... Devamını Oku »

  • Tweet

68’lilerden HDP’ye tam destek..’7 Haziran’da sizinleyiz’

68

68’liler, HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. HDP Genel Merkezi’ndeki ziyarette 68’liler, 7 Haziran genel seçimlerinde HDP’yi destekleyeceklerini belirterek, dayanışma içerisinde olacaklarını ifade etti. 68’liler adına konuşan Ruhi Koç, barış, demokrasi, eşitlik ve adalet mücadelesi doğrultusunda HDP’nin desteklenmesi gerektiğini söyledi.   Devamını Oku »

  • Tweet

Son noktayı koydu: Gül, milletvekili seçiminde aday olmayacak

cankaya_koskunden_o_rektore_ozel_davet13841873620_h1094173

Adalet ve Kalkınma Partisi kurucusu, eski başbakan, eski dışişleri bakanı ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 7 Haziran genel seçimlerinde aday olup olmayacağı netlik kazandı. Hürriyet gazetesi yazarı Taha Akyol’un haberine göre, Abdullah Gül, yakın çevresine, 7 Haziran’daki seçimlerde milletvekilliği için aday olmayacağını kesin bir dille ifade etti. YAKIN ÇEVRESİNE SÖYLEDİ 11.Cumhurbaşkanı Gül 2015 seçimlerinde milletvekilliği için aday olmuyor. Gül’ün geçen ... Devamını Oku »

  • Tweet