Pazartesi , 4 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: abdullah gul

Etiket Arşivi: abdullah gul

Zirvede ‘Gülen’ fırtınası: Davutoğlu, Abdullah Gül’e cevap verdi

davutoglu-gul-promo

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dışişleri bakanı olarak görev yaptığı dönemde, Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde ikamet eden cemaat lideri Fethullah Gülen ile yaptığı görüşmeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün haberi olduğunu söyledi. Davutoğlu, “Amerika’ya gitmeden önce de dönüşte de kendisine bilgi verdim” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, gurbetçilere hitap etmek üzere Almanya’ya gitti. Davutoğlu konuşmasından önce gazetecilerin “Pensilvanya ziyaretiyle ilgili dönemin Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Abdullah Gül, Davutoğlu’nu yalanladı

Abdullah Gul

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olduğu dönemde, 2013 yılında Fethullah Gülen ile görüşmesini sonradan öğrendiğini açıkladı. Azerbaycan’da düzenlenen 3. Küresel Açık Toplumlar Forumu’na katılan Abdullah Gül, Türkiye’ye döndü.   Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir açıklaması oldu. 2013 senesinde Fethullah Gülen’i ziyaret ettiğini ve bu konuda da sizin izniniz ve görüşünüzün ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan büyük itiraf: Gülen ile görüştüm ama niye…

davutfetullah

Başbakan Davutoğlu, 2013’te Gülen ile operasyonlardan 3 ay önce yaptığı son görüşmeyi anlattı. Davutoğlu, görüşmede Gülen’e son kez ‘dön’ çağrısı yaptıklarını belirterek ‘Dışarıda ne çevirmekte olduğunu biliyorduk’ dedi. Davutoğlu, ‘Son bir hamle, çağrı yapmak istedik… Aralık ayında yapılacaktı darbe, neredeyse Humeyni’nin İran’a döndüğü gibi dönecekti’ diye devam etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2013’te ABD Pensilvanya’da Fethullah Gülen’le yaptığı son günlerde gündeme ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gül niye patladı:’AKP’nin esas kurucusu benim…’

gul

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “AK Parti’nin esas kurucusu benim. AK Parti’nin hem ilk çıkardığı başbakan benim, ilk cumhurbaşkanı da benim. Cumhurbaşkanlığından sonra da başka bir makam yok, ne yapalım ki. Arkadaşlarımız da şimdi devraldılar. Onların başarılı olmasını istemekten başka bir arzum yok” dedi. Katar’da yayınlanan eş-Şark gazetesine konuşan Gül  “Yeni bir parti kurma düşüncesi olup olmadığı” yönündeki soruya şu yanıtı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bülent Arınç, ‘Abdullah Gül’le parti kuracak’ iddiasını yanıtladı

arınç

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “11.’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘le birlikte yeni parti kuracaklar” iddiasına “Biz İdris Naim Şahin değiliz, Emine Ülker Tarhan değiliz, kendi kendine parti kurup sonra o partiden ayrılan biri değiliz” yanıtını verdi.   Arınç, Bursa’da köşe yazarlarıyla kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda açıklamalarda bulunan Arınç, ”Abdullah Gül’le yeni parti kuracaklar” iddiasının sorulması üzerine şu yanıtı verdi:   ”İnternette dolaşırsanız bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu’dan Avrupa Parlamentosu’nun Ermeni kararına karşı ilginç teklif!

2769c5f620ef8ce8498de075ef517b89

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu’nda Ermeni Soykırımı tasarısı kabul edilmesine karşı üç partinin  (CHP, AKP ve MHP) ortak metin hazırlama önerisinde bulundu. 1915 olaylarına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Yaşanan bir dram var. Hepimiz biliyoruz zaten. Tarihimiz ile yüzleşmekten hiçbir zaman korkmadık, korkmayacağız, korkmamalıyız da. Ermenistan’ın kendi arşivlerini bir an önce açması lazım” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin ... Devamını Oku »

  • Tweet

FT: ‘Erdoğan-AKP çatlağı büyüdü; Gül de başkanlık konusunda uyardı’

141009012006_erdogan_davutoglu_640x360_reuters_nocredit

İngiliz Financial Times gazetesi, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün halefi Recep Tayyip Erdoğan’ı uyardığını ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) içindeki çatlakların büyüdüğünü yazdı. Gül dün yaptığı bir konuşmada, “Her şey bugünden daha iyi olabilirdi. Bu bir gerçek” demişti. Financial Times’ın Türkiye muhabiri Daniel Dombey’nin İstanbul’dan gönderdiği haberin başlığı, “Türkiye’nin eski cumhurbaşkanı, Erdoğan’ı yetkilerin tek elde toplanması ile ilgili olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gül’e adaylık teklifi yapıldı mı, Gül parti kurar mı, Damat ile mülakat var mı… Atalay cevapladı

Be__ir_atalay_451520198

AKP Sözcüsü ve seçim kampanyasını yürüten ekibin başındaki isim Beşir Atalay, yakın zamanda AKP’ye dönüşü ve 7 Haziran için aday olacağı iddiaları ile tartışma konusu olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le ilgili, “İlk kez açıklıyorum, Gül’e adaylık teklifini ben götürdüm” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisini yönlendirdiğini dile getiren Atalay, “Gül, teşekkür etti ama teklifi reddetti. Gül asla yeni bir parti kurmak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Abdullah Gül’ün Twitter hesabı hacklendi

gül

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün twitter hesabı hacklendi. 6 milyon 280 bin takipçisi olan hesabı hackleyen grup, bazı mesaj ve fotoğraflar paylaştı. Abdullah Gül’ün hesabı bir süre sonra normale döndü. Ancak Gül’ün hesabı bir kez daha hacklendi ve yeni paylaşımlarda bulunuldu. (DHA) Devamını Oku »

  • Tweet

‘Erdoğan, Romanya’yı fakir ve polis devleti haline getiren diktatör Çavuşesku’nun yolunda’

5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Romanya gezisi sonrası Türkiye’nin gidişatıyla ilgili kaygılarını dile getiren Romen gazeteciler, “Çavuşesku dönemi” benzetmesi yaptı. Erdoğan’ın Bükreş ziyareti ve Türkiye’deki gelişmelerle ilgili konuşan Romen gazeteciler, yolsuzluklarla mücadele etmek yerine demokrasiyi askıya alan Türkiye’nin varacağı yerin, Çavuşesku dönemi Romanya’sı gibi fakirlik ve polis devleti olacağı uyarısında bulundu. Çeyrek asır önce komünist rejimden yeni bir bahara doğan Romen ... Devamını Oku »

  • Tweet