Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: abdurrahman kurt

Etiket Arşivi: abdurrahman kurt

Son ankete göre.. Kurt gitti, AKP oy kaybetti..MHP yüzde 18..HDP yükseliyor !

andyar

2015 genel seçimleri sonuçları üzerine, son cumhurbaşkanlığı seçimini en yakın bilen araştırma şirketi Andy-Ar Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar çarpıcı analizler yaptı.  Al Jazeera’ya konuşan Acar, aday listeleri üzerinde kritik çözümlemelerde bulundu. Acar, anket araştırmalarında en şaşırtıcı bulduğu konunun, seçmenin HDP ve MHP gibi iki zıt ideolojide parti arasında ‘kararsız kalması’ olduğunu açıkladı. ANDY AR’DAN TOPLUM ALGISINI ÖLÇEN ARAŞTIRMA Raporlama safhasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş…Adaylık yetmedi, AKP’den de koptu !Abdurrahman Kurt kimdir ?

abdur

7 Haziran seçimleri için partilerin adaylarını belirlemesiyle birlikte en çarpıcı gelişme AKP’de yaşandı. Partinin en önemli isimlerinden olan,  HDP ve HÜDA-PAR çevresinden bile oy alabildiği söylenen Abdurrahman Kurt Diyarbakır 6.sıradan aday gösterilince sert tepki gösterdi. Kurt adaylıktan çekildi. Akil adamlar arasında da yer alan Kurt’un sadece adaylıktan çekilmediği, AKP ile yollarını tamemen ayırdığı ise attığı tweetle ortaya çıktı. Kurt tweetinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş…AKP’de liste depremi..İki Kürt aday isyan etti ve çekildi !

akpadaycekılme

AKP’nin Diyarbakır’dan  6..sıradan aday gösterdiği eski milletvekili Abdurrahman Kurt ve Batman’dan ikinci sırada gösterdiği eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen adaylıktan çekildi. KURT: GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE… Abdurrahman Kurt adaylıktan çekildiğini belirterek, “Gördüğüm lüzum üzerine adaylıktan çekildim. Daha sonra konuyla ilgili açıklama yapacağım” dedi. Eski Diyarbakır milletvekili Kurt, Akil İnsanlar Heyeti’nde de yer alıyordu.   CNNTÜRK Devamını Oku »

  • Tweet