Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: adalet sarayı

Etiket Arşivi: adalet sarayı

Flaş..Flaş..Adliyeye kanlı saldırı…4 ölü!

ıtalyaadalet

Milano Adalet sarayına düzenlenen saldırıda 4 kişinin öldüğü, saldırgaınn yakalandığı bildiriliyor. İtalya’nın ekonomi başkenti Milano’da Adalet Sarayı’na öğle saatinde düzenlenen silahlı saldırı sonrası aralarında bir hakim ve bir avukatın da bulunduğu 4 kişi öldü. Yerel kaynaklar, ismi Claudio Giardiello olduğu açıklanan ve hileli iflas davasından yargılanması nedeniyle adliye sarayında olduğu belirtilen saldırganın binanın üçüncü katında açtığı ateş sonucu, hakim Fernando ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dünyanın en büyük ikinci barosunun başkanı…Kalkanlarla durduruldu !

IMG-20150403-WA0005

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürüldüğü Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda “aranarak içeri alınmaya” tepki gösteren bir grup avukata çevik kuvvet polisi müdahale etti. Sabah saatlerinden itibaren x-ray cihazından geçerek el dedektörüyle aranmayı kabul etmeyen avukatlar, İstanbul Adalet Sarayı’nın C kapısı avukat girişinde toplanmaya başladı. Avukatların önünde özel güvenlik görevlileri etten duvar örerken arkalarında ise sivil polisler bekledi. Bir süre sonra ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hrant’ın Arkadaşları’ndan ‘adalet’in önünde çağrı

hrant

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink öldürülmesiyle ilgili davasının yeniden görülen duruşması öncesi Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan ‘Hrant’ın Arkadaşları’ isimli grup, “Hepimiz Hrant’ız hepimiz Ermeniyiz!” yazılı pankart açarak, “Öldür diyener yargılansın”, “Faşizme inat kardeşimsin Hrant” sloganları attı. Grup adına Hrant’ın Arkadaşları’ndan Gazeteci Aydın Engin okuduğu basın açıklamasında, “Hrant Daink cinayeti, bugüne kadar iktidar tarafından çeşitli siyasi amaçlar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Adalete yağmur düştü

adliye

Yağmurun etkili olduğu İstanbul’da, dünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nın tavanından su sızdı. Koridorlara damlayan yağmur suyuna çok sayıda kovayla önlem alındı. Dünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda tavandan su sızdı. İstanbul’u sabah saatlerinden itibaren etkisi altına alan sağanak yağıştan Anadolu Adalet Sarayı da etkilendi. Adliyenin zemin ve duruşma salonlarının bulunduğu 3. ... Devamını Oku »

  • Tweet