Çarşamba , 15 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ağrı

Etiket Arşivi: ağrı

AKP’li başkanın yakınlarından o valiye sert tepki:’PKK tehdidi yok, asker gelmeseydi..’

SEHRİBAN

Ağrı’daki  odağındaki Yukarı Tütek köyü, AKP Diyadin İlçe Başkanı Yakup Yenigün’ün köyü. 1994’te boşaltılan köy, yaklaşık 8 yıl askerin karargâhı olarak kullanılmış. 2002’de yeniden yerleşime açılan köyde kışın 6 hane yaşıyor, yazın nüfus çoğalıyor. 2014 yerel seçimlerinde İl Genel Meclisi üyeliği için köyden AKP’ye  37, DBP’ye 18, DP’ye 2, BBP’ye 3 oy çıkmıştı. Köyün 11 çocuğu taşımalı eğitimle Diyadin’de okuyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ağrı çatışmasında korkunç gerçek:İkinci Uludere’nin eşiğinden dönüldü !

asker-yardim-671

Diyadin’deki şenliğe örgüt üyelerinin de katılacağı bilgisini alan Ağrı Valiliği, jandarmaya “güvenliği sağlayın” talimatı verdi. Ancak, PKK’lıların bölgede olduğu askerden saklandı. Ağrı’nın Diyadin İlçesi’nde cumartesi günü yaşanan, biri PKK’lı biri de sivil iki kişinin ölümüyle sonuçlanan 14 saatlik çatışmanın ayrıntıları netleşti. Çatışmanın altından “istihbarat paylaşım skandalı” çıkarken, ikinci bir Uludere vakasının yaşanmasını iki tarafın da sağduyulu hareket ederek son anda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan Erdoğan’a yılın tweeti:’Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı’

demırtas

Selahattin Demirtaş Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a esprili bir mesaj gönderdi.   Demirtaş önce; “Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?” yazarken bundan hemen sonra da “7 Haziran’da” tweetini gönderdi.   Bu tweetler sosyal medyada hızla yayıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Demirtaş’a yanıt vermiş ve “Yahu siz kendinizi ne sanıyorsunuz, siz bu devleti milleti ne sanıyorsunuz? Çözüm süreci askeri bir zorunluluğun değil, siyasi ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP’li Vural’dan Efkan Ala’ya sert eleştiri: Sen İçişleri Bakanı mısın?

oktay-vural

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ağrı olayıyla ilgili açıklama yapan Efkan Ala’yı sert dille eleştirdi. Vural, “Eski İçişleri Bakanı Ala açıklama yapıyor. Sen kimsin? Senin görevin nedir? Milletvekili bile değilsin. Sen hala İçişleri Bakanlığı’nı mı yönetiyorsun? Operasyon talimatlarını sen mi veriyorsun?” dedi.   MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.   Ağrı’daki çatışmaya ilişkin ... Devamını Oku »

  • Tweet

PKK’dan Ağrı için ilk açıklama:’Gerilla askerleri ayaklarından vurdu çünkü…’

remzi-kartal

PKK’nın siyasi kanadı konumundaki ‘Konga Gel’ (Halk Kongresi) Eş Başkanı Remzi Kartal, uydu aracılığı ile Avrupa’dan yayın yapan ‘Med-Nuçe TV’nin stüdyo konuğu oldu. Kartal, Ağrı’da HDP’nin düzenlemeye karar verdiği fidan dikme etkinliğinin birkaç gün öncesinden valiliğe bildirildiğini, tamamen sivil bu etkinliğin hazırlıkların yapıldığını belirtirken, “Seçim zamanı. Dolayısı ile bütün siyasi partilerin kendi kitlesine, halka yönelik, siyasal sürece denk gelecek farklı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nazlı Ilıcak’tan ağır beddua… Kimi hedef aldı

nazlı-ılıcak

Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, Ağrı’daki çatışmaya ilişkin zehir zemberek bir yazı kaleme aldı. Fethullah Gülen’in 17 Aralık sonrası Türkiye’yi sallayan bedduasına atıf yapan Nazlı Ilıcak, “Barış deyip de iktidar hırsı yüzünden kan içici vampirlere dönüşenlerin Allah belâsını versin. Bunu yapan HDP ise HDP’nin, AK Parti ise AK Parti’nin…” dedi.   O YAZININ İLGİLİ BÖLÜMÜ ŞÖYLE:  ALLAH ONUN BİN DEFA ... Devamını Oku »

  • Tweet

TSK bile teşekkür ederken AKP’den öyle bir açıklama geldi ki !

asker-yardim-671

Ağrı’nın Diyadin ilçesindeki çatışma sonrası yaralı askerlere bölge halkının yardım ettiği ortaya çıkmış, Genelkurmay da yaptığı açıklamalarla vatandaşlara teşekkür etmiş ve görüntüleri “takdire şayan” olarak isimlendirmişti. İçişleri Bakanlığı, Yukarıtütek Köyü bölgesinde 11 Nisan Cumartesi günü yaşananlarla ilgili yazılı bir açıklama daha yaptı. Açıklamada “Jandarmamız, kendilerine ait uyku tulumları ile yaralılarımızı helikopterlerin bulunduğu yere nakletmeye çalışırken, bölgeye giren vatandaşlar yaralıların kendilerinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ağrı’daki CHP heyetinden ilk rapor:’5 değil iki ölü var..AKP oy alsın diye’

chpcemil

CHP Ağrı Milletvekli adayı Cemil Erhan, Diyadin’in Yukarı Tütek Köyü’nde geçtiğimiz 11 Nisan günü güvenlik güçleri ve PKK’lılar   arasında çıkan çatışmayı partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. Cemil Erhan, Diyadin’de sessizliğin hakim olduğunu, ilçe halkının büyük bir tedirginlik içinde bulunduğu söyledi. Yukarı Tütek Köyü’nde 3 yıldır düzenlenen şenliklerde böyle bir olay yaşanmadığını belirten Cemil Erhan şunları söyledi: “Eğer ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş.. Ağrı’daki o köyün muhtarı ilk kez konuştu..Operasyonu anlattı !

Ağrı'daki terör saldırısı

Ağrı’da yaşanan çatışmanın merkezi  Yukarı Tütek Köyü. Köyün  Muhtarı Seyithan Yenigün yaşananları Taraf’a anlattı. Köylerinin 1994 yılında tamamen boşaltıldığını söyleyen  Yenigün, “Bizim köy 1990’lı yıllarda çok sıkıntı yaşadı. 1994’te alay girdi köyümüze, 11 yıl çıkmadı. Asker 2005 yılında köyden çıktıktan 4 yıl sonra köyümüze döndük. Çok sıkıntı yaşadık. Bu tarihten bu yana köyümüz de herhangi bir sorun yaşanmadı” dedi. ‘SONBAHARDAN ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dün Uludere..Bugün Ağrı…Bu halk bunu hep yapıyor…Onlar hep kardeş !

33333

Ağrı’daki çatışmayla birlikte en çok konuşulan konulardan biri de yaralı askerlere HDP’li vatandaşların yardım etmesiydi. Çatışmayı engellemek için bölgeye giden HDP’liler yaralı askerleri görünce kucaklarında, battaniyelerle taşıyarak hastanelere naklini sağladılar. HDP lideri Demirtaş’ın ‘Askerleri HDP’li arkadaşlarımız çatışma bölgesinden çıkardı’ açıklamasına Başbakan Davutoğlu hemen ‘Yalan’ diye karşı çıktı ama TSK bugün yardımlarından dolayı o HDP’lilere teşekkür ederek Davutoğlu’nu adeta tekzip etti. ... Devamını Oku »

  • Tweet