Çarşamba , 15 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ağrıda çatışma

Etiket Arşivi: ağrıda çatışma

HDP: Ağrı’da ölen PKK’lı sayısı 5 değil

cezmi budak

Ağrıda çatışmayı durdurmak için alana canlı kalkan olarak giden ve askerlerce vurulan Cezmi Budak’ın cenazesi toprağa verildi. Cenaze töreninde konuşan HDP Ağrı İl Başkanı Sabri Tayfur, Genelkurmay’ın açıklamasını yalanlayarak  çatışmada ölen PKK’lı sayısının 5 değil 1 olduğunu söyledi.   Ağrı’nın Diyadin İlçesi’ne bağlı Yukarı Tütek Köyü kırsalında dün yaşanan ve gün boyu devam eden çatışmanın yankıları devam ediyor. Yaralanan 4 asker, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Emine Ayna: Ağrı’da ölüme gönderilen 15 askeri halk kurtardı

28761547

Demokratik  Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine Ayna, Ağrı’da cumartesi günü çıkan çatışma ile ‘İkinci bir Silvan Olayı’ yaratılmak istendiğini ifade etti. Ayna, “Videolarını paylaşacağız, 15 asker orada pusuyu konuyor, bilinçli olarak yürütülen operasyonda pusuya konuyor, katledilsinler, öldürülsün, ölsünler’ diye gönderiliyor. Halk, o 15 askeri ölümden kurtardı” dedi.   Diyarbakır’da partisi tarafından düzenlenen ‘Siyaset Akademisi’ eğitimini bitirenlere sertifikalarını veren DBP ... Devamını Oku »

  • Tweet

Genelkurmay: 5 PKK’lı öldürüldü

28761547

Ağrı’nın Diyadin ilçesi Yukarı Tütek Köyü’nde bu sabah PKK’lıların açtığı ateşle yaralanan 1 üsteğmen ile 3 uzman çavuş, helikopterle akşam saatlerinde Ağrı Devlet Hastanesi’ne getirildi. TSK’dan yapılan açıklamada, 5 PKK’lının  öldürüldüğü, 1’inin yaralı olarak yakalandığı ifade edildi. Yaralı askerleri çatışma bölgesinden alan helikopter, 12’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na indi. Yaralı askerler buradan ambulanslarla Ağrı Devlet Hastanesi’ne ulaştırıldı. Hastane önünde bekleyen Ağrı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Korkunç iddia…Asker, DBP Diyadin İlçe eski Başkanı Cezmi Budak’ı öldürdü

hdp-ağrı

Ağrı’da, TSK ile PKK arasında yaşanan çatışma bölgesine canlı kalkan olarak girdiği belirtilen kişilerin üzerine askerlerce ateş açılması sonucu DBP Diyadin İlçe eski Eş Başkanı Cezmi Budak’ın yaşamını yitirdiği, MEYA-DER temsilcisi Cenap İlboğa’nın ise yaralandığı iddia edildi. Dicle Haber Ajansı’nın haberine göre, operasyon bölgesine giren canlı kalkanlardan biri olan DBP Diyadin İlçe Eş Başkanı Nuri Şahin, askeri helikopterlerden üzerlerine ateş ... Devamını Oku »

  • Tweet