Salı , 21 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Ahmet Davutoglu

Etiket Arşivi: Ahmet Davutoglu

Davutoğlu’ndan ‘Ermeni açılımı’… Yakınlarına taziyelerimi sunuyorum

ahmet-davutoğlu_158976

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ermeni Soykırımı’na ilişkin bir açıklama yayımladı.   Davutoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada “Osmanlı İmparatorluğunun son yıllarında, asırlardır barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşamış olan farklı etnik ve dini kökenden pek çok Osmanlı vatandaşı, hafızalarda derin izler bırakan büyük acılar yaşadılar. Birinci Dünya Savaşı koşullarında bu acıları yaşayan, farklı etnik ve dini kökene mensup milletlerin torunları olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: ‘Barış onlar için yolda düşen iki sayfa, bizimse yaşam gerekçemiz’

demirtas-esenyurt-dha

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP’nin seçim bildirgesinde çözüm süreciyle ilgi bölümün matbaaya baskıya giderken düşmesine  tepki gösterdi. Demirtaş,  “Barış onlar için yolda düşen iki sayfa, bizimse yaşam gerekçemiz” dedi.   İstanbul Esenyurt’ta düzenlenen ‘Halk buluşması’ etkinliğinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, silahların gündemden çıkmasını istediklerini söylerken, HDP binasına yapılan saldırıyla ilgili, “Birileri HDP’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan CHP’nin seçim bildirgesine ilk yorum

ANKARA. BASBAKAN AHMET DAVUTOGLU, PARTISININ GRUP TOPLANTISINDA

Başbakan Ahmet Davutoğlu Levent-Rumeli Hisarüstü Metro Hattı açılış törenine katıldı. Davutoğlu açılış konuşmasında CHP lideri Kemal  Kılıçdaroğlu’na yüklendi.   Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle   Kılıçdaroğlu’na millet demeyi öğrettik. İyi bir öğrenci yavaş yavaş öğreniyor. Bugün seçim bildirgesini açıkladı. Bildirgenin bir özü var. Halka sosyal yardım vaat ediyor. Aynı Kılıçdaroğlu biz bunları yaparken halkı kömür makarnayla aldatıyorlar diyen Kılıçaroğlu’ydu. Dersini almış ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kibariye: ‘Başbakanımız bıcır bıcır, çok tatlı, küçücük’

201504191606_KIBARIYEE33

Başbakan Davutoğlu’nin Roman sivil toplum kuruluşları ile yaptığı toplantı sonrasında konuşan şarkıcı Kibariye, “Çok tatlı bıcır bıcır başbakanımız, küçücük böyle benim gibi… Çok şeker, çok tatlı, çok sevdim. Hepsi birbirinden iyi ağırladılar bizi” dedi.   Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Roman STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle Başbakanlık Dolmabahçe ofisinde bir araya geldiği toplantının ardından konuşan şarkıcı Kibariye, “Çok tatlı bıcır bıcır başbakanımız, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadere bakın! Çözüm süreci matbaaya giderken düşmüş!

257673_cover

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP İstanbul adaylarının tanıtımının ardından bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.   Davutoğlu’na AKP’nin seçim beyannamesinde çözüm sürecinin yer almaması da soruldu. Başbakan, “Dijital ortamda metin baskıya gönderilirken bazı kaymalar olmuş, bir iki sayfa düşmüş. Onlar eklenerek beyanname tekrar baskıya gönderilecek” dedi. cumhuriyet.com.tr Devamını Oku »

  • Tweet

Başbakan Davutoğlu’ndan Roman açılımı

RESIMID_15686236

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Roman STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle, Dolmabahçe Ofisi’nde kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya ünlü şarkıcı Kibariye de katıldı. Davutoğlu’nun burada yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:   1934 yılında tek parti döneminde çıkan iskan kanunu nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu Roman vatandaşlarımızdan özür dilemeye çağırıyorum.   Mesele adayların listeye girmesi değil. Mesele romanların gönlüne girmek.   Canını malını ortaya koyan romanlara ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davuoğlu: ‘Alevi adaylarımız var ama isimlerini açıklayamam’

RESIMID_15684113

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi milletvekili adayları olduğunu ama bu şimdi açıklamak istemediklerini söyledi.   Davutoğlu’nun cuma günü Haliç Kongre Merkezi’nde Ak Parti İstanbul adaylarının tanıtımının ardından bir grup gazeteciyle yaptığı sohbet etti.   Hürriyet gazetesinden Cansu Çamlıbel’in haberine göre Davutoğlu, “AK Parti, Alevilerin sorunları konusunda ne yapacak? Alevi aday var mı?” sorusuna ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’dan Bilal Erdoğan’a gönderme: ‘Akraba siyasetini bitireceğiz’

RESIMID_15683849

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan dini eğitim konusunda okul müdürleri ile toplantı yaparken, Başbakan Ahmet Davutoğlu, akraba siyasetini bitireceklerini söyledi.   Davutoğlu, Memur-Sen 5. Olağan Genel Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, “Sizin özel talebiniz olan ek derece talebi konusunda, 15 Ocak 2005’ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ek derece verilmesi konusunda da prensip kararı aldık. Seçimden sonra atacağımız ilk ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’ye saldırıyla ilgili flaş gelişme

hdp-bizimle-iliskisi-yok-etikte-bulmuyoruz

HDP Genel Merkezi’ne düzenlenen silahlı saldırı olayı ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise HDP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı kınadı.   Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, HDP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı kınadığını belirterek, sorumluların yakalanması için gereken her şeyin yapıldığını ifade etti. Davutoğlu, “Bu saldırının daha önce gerçekleştirilen diğer saldırılar gibi demokrasimizi ve istikrarımızı hedef ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan flaş ‘3 dönem’ açıklaması

ahmet-davutoglu-19022015-660x330

AKP milletvekilleri ve eşleriyle akşam yemeğinde biraraya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “(Üç dönemciler) diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi. İki cihana inanan insanların iki dönemi var. Bu dünyada yaptıkları, öbür dünyada verecekleri hesap. Başka üç dönem, beş dönem ayrımı yok” dedi. Davutoğlu, 3 dönem kuralı nedeniyle milletvekilliği bitecek isimler için de parti içinde yeni bir birim oluşturacaklarını açıkladı. ... Devamını Oku »

  • Tweet