Cumartesi , 27 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: Ahmet Şık

Etiket Arşivi: Ahmet Şık

Ahmet Şık: Faşizme karşı çıkmak erdemdir

27079654

Henüz yayınlamadığı “İmamın Ordusu” adlı kitap projesi nedeniyle Ergenekon soruşturması çerçevesinde 1 yılı aşkın tutuklu kalan gazeteci Ahmet Şık, Gülen medyasına yönelik 14 Aralık operasyonu hakkında Twitter’dan yorum yaptı. Şık tweet’inde “Birkaç yıl önceki faşizm döneminin kudretli sahiplerinden Cemaat’in bugün yaşadığının adı da faşizmdir. Faşizme karşı çıkmak erdemdir” açıklamasını yaptı. Devamını Oku »

  • Tweet

Bazı sınamalar ve sonuçları

Murat Belge

Dün bir şey söylerken bugün bundan dönmek ve yarın tam tersini söylemeye başlamak siyasette görülmemiş bir şey değildir. Hattâ epey sık görüldüğünü de söyleyebiliriz. Bazı toplumlar belki biraz daha unutkan oluyor. Böyle olunca, “pozisyon” değiştirmek de kolaylaşıyor herhalde. Ya da sorun “unutkanlık” değil, belki “kasıtlı unutkanlık” denecek bir şey: bile bile unutmak. İşine öyle geldiği için. Öncelikle Tayyip Erdoğan’ın dönüşleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şık ve Şener’den özür dileme ‘Zaman’ı..

ahmetnedım

Zaman Gazetesi Yazarı Kerim Balcı  “Hukuksuzluk hakkında yazılası on yazı” başlığıyla yayımlanan (19 Aralık 2014) yazısında gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener’den özür diledi.Yazının ilgili bölümü şöyle: GÜNAHIMIZ YANINIZDA DURMAMIŞ OLMAMIZ Kendi kendini kendi kendine sigaya çekmektir nefis muhasebesi. Gazete köşelerini günah çıkarma kabini, okuru papaz efendi yerine koymanın âlemi yok. Hem geçmiş günahlar ancak mevcut günahların cinsinden ise hatırlatılırlar. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Görüşecekler mi ? İşte yanıtı…

ahmettt

Habertürk’teki Türkiye’nin Nabzı programına katılan gazeteci Ahmet Şık, gözaltındaki  Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın görüşme talebinin kendisine iletildiğini söyledi. Şık görüşmeyi düşünmediğini belirterek, “Benim inanç sistemimde Tanrı yok, din yok. Dolayısıyla helalleşme yok. Ben bu dünyada hesap sorulmasını istiyorum” dedi. Devamını Oku »

  • Tweet

Zaman Ahmet Şık’a teşekkür edip özeleştiri yaptı

Zaman - Ahmet Şık

Emniyet’teki cemaat yapılanmasıyla ilgili “İmamın Ordusu” başlıklı kitap yazdığı sırada tutuklanan ve 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Cumhuriyet gazetesi yazarı Ahmet Şık’ın, cemaate yakın medya kuruluşlarına yönelik olarak başlatılan operasyona “Cemaat’in bugün yaşadığının adı da faşizmdir” sözleri ile tepki gösterirken Zaman gazetesinden hem teşekkür hem de özeleştiri mesajı geldi. Ahmet Şık’ın kişisel Twitter hesabından attığı tweeti retweet eden ... Devamını Oku »

  • Tweet