Salı , 6 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ahmet talimciler

Etiket Arşivi: ahmet talimciler

Cezası kadar tepkileri de komik

ahmet-talimciler

6222 sayılı Sporda Şiddet Yasası, taraftarlardan sonra ilk kez bir futbol yorumcusunun da ceza almasına neden oldu. Beyaz TV’de yayınlanan programda Ahmet Çakar’ın iki hakem ve dönemin Merkez Hakem Komitesi Başkanı’nın fotoğraflarına yönelik olarak yaptıkları, cezai yaptırım ile sonuçlandı. Kişilik haklarına yönelik olarak verilen ceza sonucunda Ahmet Çakar’ın üç ay boyunca futbol sahalarında maç izleyememesi uygun görülüyordu. Cezaların yaptırıcı bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gündemden yansıyanlar

ahmet-talimciler

Ülkemizde gündem öylesine hızlı değişiyor ki, bir hafta önce tartışılan konuların ne olduğunu dahi hatırlamıyoruz. Bu durumdan spor/ futbol dünyası da yeterince nasibini alıyor, bu alanda da malzeme son derece bol ve tartışmaların ardı arkası kesilmiyor. Gündeme damgasını vuran iki açıklama da Gençlerbirliği kulübünün değişmez genel başkanı İlhan Cavcav’dan geldi. Cavcav, ilk olarak Galatasaray kulübü ile Ankara’da oynayacakları karşılaşmaya Galatasaray ... Devamını Oku »

  • Tweet

Messi’ye edilen küfür, stadyumdan men ettirdi

Futbol sahalarında yaşanan şiddet sadece bizde gerçekleşmiyor, bu açıdan diğer ülkelerin yaşananlar karşısında nasıl tepki verdiklerini incelemede fayda var. Son dönemde İspanya futbolu tribünlerde yaşanan kötü tezahürat ve şiddeti önlemek için birtakım düzenlemeler geliştiriyor. 30 Kasım’da Atletico Madrid ve Deportivolu taraftar grupları arasında çıkan ve Deportivolu bir taraftarın ölümüne neden olan kavga sonrasında futbolda şiddete karşı alınan önlemler tribünlerde ‘kötü ... Devamını Oku »

  • Tweet