Cuma , 24 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Ali Babacan

Etiket Arşivi: Ali Babacan

Babacan Saray’a dokundurdu: ‘Bana başkanlık sistemini soran olmadı’

babacan

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ABD, Dünya Bankası ve IMF yetkililerinin kendisine en çok yaklaşan genel seçimler nedeniyle istikrarı sorduklarını, başkanlık sistemiyle kimsenin ilgilenmediğini dile getirdi.   Hürriyet gazetesinden Sadi Özdemir’in haberine göre Babacan, G20 ve B20 toplantıları için bulunduğu Washington’da, ekonomi liderleriyle bir araya geldi. Babacan kendisine en çok, “Ak Parti’nin tek başına iktidarı devam edecek mi? Türkiye’nin istikrarının ne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Babacan: Ülkenin girdisinden borçlanarak, daha lüks mekânlarda çalışmak, yaşamak sürdürülemez

babacan

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Sanayide kazanacağız o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden borçlanarak, daha lüks mekânlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez” dedi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Sanayide kazanacağız o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden borçlanarak, daha lüks mekânlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez” dedi. Özdilek Holding’in ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eski MB Başkanı ve MHP adayı Yılmaz’dan flaş Ali Babacan açıklaması!

96791

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili adayı Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Babacan’ın olmamasının ekonomi için kesinlikle risk teşkil ettiğini belirterek, “Koalisyonla bu risk azalır” dedi. Genel seçimlerde memleketi Uşak’tan MHP milletvekili adayı olan Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer’e açıklamalar yaptı. Yılmaz’ın en büyük endişesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ekonomiye müdahale etme ihtimali. Yılmaz, tek parti ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ekonomiye bomba düşecek..Babacan’ın yerine o isim geliyor !

ali-babacan-2

Ünlü haber ajansı Reuters, Türkiye’de ekonomi yönetiminin geleceğiyle ilgili ilginç bir haber yayımladı. Reuters Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı’nın, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı’nın birleştirilebileceğini yazdı. Öte yandan AKP’den milletvekili adayı olan Borsa İstanbul’un eski Başkanı İbrahim Turhan’ın Hazine’den sorumlu Devlet Bakanı olabileceği iddia edildi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ekonomi yönetiminde başka bir yere geçerse yerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ünlü işadamından AKP ve Saray’ı çıldırtacak açıklama: ‘Ekonomi başsız kaldı..İşsizlik patladı’

tuncayozilhanhaber41231123

Anadolu  Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, son yıllarda cari açık krizi sebebiyle Türkiye’nin büyüme hızının bilinçli olarak yavaşlatıldığını belirterek, “Türkiye yüzde 7 ve üstünde büyürse işsizlik sorununu çözebilir. Bunun altında kalırsa çözemez. Nitekim işsizlik yüzde 10’un üzerine çıktı” diye konuştu. Hürriyet’te yer alan habere göre Türkiye ekonomisin cari açık ve tasarruf açığı gibi iki önemli problemi olduğunu vurgulayan Özilhan, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sarayda inanılmaz olay…Babacan Bulut’u görünce öyle bir şey yaptı ki !

alibabacan-yigitbulut

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz tartışmasıyla tetiklediği dolardaki yükseliş ve krize çözüm için yapılan toplantıda, Ali Babacan’ın sarayı terketmek istediği saraydaki görevlilerin kendisini zorla ikna ettiği öğrenildi. Merkez Bankası’na Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “faizi indir” eleştirileriyle başlayan gerilimli süreçte, önce dolar yükselmeye başlamış, ardından da ekonomide kriz korkusu piyasaları sarmıştı. İşte, Saray ile Merkez Bankası arasındaki buzları erittiği belirtilen ve 11 Mart tarihinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

KRİZİN ADI ANAFOR

ali-babacan-2

MB Başkanı Başçı’nın, Saray’da yapılan toplantıda Erdoğan’a, “2 puanlık faiz indiriminde dolar 3 TL’yi aşar ve binlerce firma batar” dediği ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “sonunu tatlıya bağladık” sözleri ile özetlediği, Saray’daki iki saatlik “dolar-faiz” brifingin perde arkası netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve danışmanlarının dolaylı olarak  “vatan hainliği” ile suçladığı Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve ekibi, dolar zirvesinde, faiz indiriminin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş..Babacan’dan Saray’a:’Dolar tartışmalar yüzünden yükseldi’

1

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde açıklamalarda bulunuyor. Babacan dolar kurunun yükselmesiyle ilgili olarak, “Dolar-toto oynanıyor bugünlerde. Kendi içimizdeki tartışmalar da kurun yükselmesinde etkili oldu. Ama bu durum bize özel değil” diye konuştu. AYRINTILAR GELİYOR Devamını Oku »

  • Tweet

Oran: ‘Ekonomik krizde Erdoğan kadar hükümet de sorumlu’

umut_oran_9

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, “Kurlarda alarm veren hızlı yükselişten, Merkez Bankası ile faiz kavgası yürüten 12. Cumhurbaşkanı kadar, bu süreçte korkup susan, yetkisiz kalan hükümet de sorumlu” dedi. Dolar’daki artışın küresel bir gelişme olmadığına dikkat çeken Umut Oran, yazılı değerlendirmesinde, “Kasım’dan bu yana gerçekleşen yüzde 15’lik kur artışı, dünyadaki bir ekonomik krizin değil; tamamen iç siyasal itişme, çelişme ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbakan Davutoğlu’dan acil toplantı

ali-babacan-ile-erdem-basci-istifa-mi-ediyor-h1424945111

Ekonomideki son gelişmeler ile ilgili Başbakanlık Konutu’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’na brifing verildi. Bilgilendirme yapan isimler arasında, faiz tartışmalarının odağında yer alan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı da yer aldı. Başbakanlık’tan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Sayın Başbakanımız, New York temaslarını tamamlayıp Ankara’ya dönmesinin hemen ardından Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş ve Hazine Müsteşar Vekili Cavit ... Devamını Oku »

  • Tweet