Pazartesi , 27 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: anket

Etiket Arşivi: anket

Türkiye’nin yarısından fazlası borçlu

anket

Türkiye Toplumsal Eğilimler Anketi’nden dikkat çeken sonuçlar çıktı. Vatandaşların yüzde 66,3’ü yolsuzluk son yıllarda arttı diyor. Ankete katılanların yüzde 54,4’ü ise borçlu çıktı.   Bugün Gazetesi’ndeki habere göre, AKP’ye oy vereceğini ifade eden katılımcıların da yüzde 38,54’ü “Yolsuzluk arttı” derken bu seçmenin yüzde 62,94’ü de suç oranlarının arttığını düşünüyor. 20 Ocak-7 Şubat 2015 arasında 26 ilde 2 bin 209 katılımcı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş…Son anket açıklandı…AKP şokta..HDP kılpayı…İl il milletvekili sayısı !

anket

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkez, Nisan ayında 81 ilde, 5 bin 160 kişiyle seçim anketi düzenledi. Ankette ilk olarak sorulan soruya göre 7 Haziran’da AKP’nin oranı 33.7 iken, kararsız olanların oranı 17.2. Kararsızlar dağılınca ise HDP 11.4 ile barajı geçiyor.AKP yüzde 40.7, CHP 25.5, MHP 18 AKP 276, HDP 67 MİLLETVEKİLİ AKP 262 milletvekili çıkarabiliyor ve 276’nın altında kalarak tek başına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’a giden son anket..Şoke oldu..Baykal’a büyük görev !

baykal-erdogandan-cumhurbaskanligi-sozu-mu-aldi-15347

Meydan Gazetesi’nden Ömer Şahin’in haberine göre iktidar partisinde yüzde 42-43’lük bir oran sıkça konuşuluyor… Bunun anlamı ya kılpayı iktidar çoğunluğu ya da koalisyon. 400’ü bırakın, 330 milletvekili bile hayal!” “Erdoğan’ın önüne giden bir anket var ki bütün hesapları altüst edecek sonuçlar çıkmış. AK Parti yüzde 39-40 bandına inmiş. 2009’dan sonra ilk kez düşüş görülmüş. Daha da önemlisi HDP barajı aşıyor ... Devamını Oku »

  • Tweet

Metropol’ün son anketi..AKP yüzde 8 kaybetti..HDP bıçak sırtı..CHP yükselişte

anket

CHP’nin seçim bildirgesi için, “CHP, Ecevit’ten sonra ilk kez ‘Parti olarak varım’ diyerek ezber bozdu. İktidarın elindeki psikolojik üstünlüğü CHP ele geçirdi” dedi. Sencar, AKP’nin son 7 ayda 8 puan kaybettiğini belirtip başarısızlığın Davutoğlu’na kesileceğini açıkladı. 2001’de AKP’ye araştırma yapan ANAR şirketinin kurucularından olan Prof Sencar, halen Metropoll Araştırmanın başında ve bağımsız araştırmalar yapıyor. İşte Sözcü’den Veli Toprak’ın haberi ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yargıda başkanlık sistemi anketi… Saray fena bozulacak!

images

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıkça dile getirdiği “Başkanlık” sistemiyle ilgili, hakim ve savcılar arasında yapılan bir anket şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Anket sonuçlarına göre, “Başkanlığı destekliyorum” diyenlerin oranı yüzde 24.8 iken, “Başkanlık ülkeyi diktatörlüğe götürür” diyenlerin oranı ise yüzde 55 oldu. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduktan sonra sıkça dillendirdiği “Türk tipi başkanlık” sistemi yargı camiasını böldü. Hakim ve savcıların kullandığı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan bu anketi gördü, mitinglerini iptal etti…Saraya ‘Başkanlık şoku’

erdomıtıng

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “teşekkür mitinglerini” iptal etmesinin altından, kendine sunulan ankette, 400 milletvekili istemini AKP’lilerin yüzde 44’ü, halkın da yüzde 72’si yanlış bulması çıktı.   Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın, 7 Haziran seçimlerini kısa bir süre kala “teşekkür mitinglerini” iptal etmesinin sırrı çözüldü. TARAF’ın hükümet üyelerinden edindiği bilgiye göre, Erdoğan’ın sahalardan çekilmesinde anket sonuçları etkili oldu. AKP’ye yakın iki şirketin, son olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu da polislerin seçim anketi.. AKP’de inanılmaz erime..En büyük parti…

polıs

Polis Dayanışma Grubu’nun, Google altyapısını kullanarak 21 bin 242’si polis, geri kalanı polis yakını olmak üzere 38 bin 576 kişi üzerinde yaptığı ankette çarpıcı sonuçlar çıktı… Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Emniyet-Sen Üyesi Polis Memuru Ali Hakan Yatgın’ın internet üzerinden hazırladığı anketin sonuçlarına göre, bir önceki seçimde Emniyet’ten AKP’ye giden oy oranı yüzde 54 iken bu oran eridi. EN ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte son anket…HDP seçmenine kritik uyarı çıktı…Şok rakamlar !

1

Genel seçimlerle ilgili son anket çalışmasını önceki gün yayınlayan Metropoll Araştırma Şirketi’nin sahibi Prof. Dr. Özer Sencar ile konuştuk. Her fırsatta HDP’yi, barajı rahatlıkla geçen bir parti olarak gösteren araştırma şirketlerine tepki gösteren Sencar, manüpilasyon yapıldığı iddiasında bulundu. Son anketinde AKP’nin 41,7, CHP’nin 27,7, MHP’nin 17,4, HDP’nin 10,4 ve diğerlerininse 2,8 oranında oy aldığını vurgulayan Sencar ile Erdoğan’ın düşen reytingini, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Son ankete göre.. Kurt gitti, AKP oy kaybetti..MHP yüzde 18..HDP yükseliyor !

andyar

2015 genel seçimleri sonuçları üzerine, son cumhurbaşkanlığı seçimini en yakın bilen araştırma şirketi Andy-Ar Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar çarpıcı analizler yaptı.  Al Jazeera’ya konuşan Acar, aday listeleri üzerinde kritik çözümlemelerde bulundu. Acar, anket araştırmalarında en şaşırtıcı bulduğu konunun, seçmenin HDP ve MHP gibi iki zıt ideolojide parti arasında ‘kararsız kalması’ olduğunu açıkladı. ANDY AR’DAN TOPLUM ALGISINI ÖLÇEN ARAŞTIRMA Raporlama safhasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş..Bu da BBP’nin son anketi…MHP-BBP ittifakı uçuyor..AKP eriyor

bbpanket

2015 Genel Seçimleri’nde olası bir MHP-BBP ittifakı seçim sonuçlarını nasıl etkiler? İşte BBP’nin Metropoll Araştırma şirketine yaptırdığı anket sonuçları. Rotahaber’de yer alan habere göre BBP’nin partiler arasındaki seçim ittifaklarının belirlenmesi için Metropoll Araştırma şirketine 2015 Mart ayında yaptırdığı ankette dikkat çeken sonuçların olduğu ortaya çıktı. “2015 genel seçimlerinde MHP ile BBP’nin seçim ittifakı yaparak seçime girmeleri halinde hangi partiye oy ... Devamını Oku »

  • Tweet