Perşembe , 14 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: anne

Etiket Arşivi: anne

Figen Yüksekdağ: Ailem milliyetçi, babamla 7 yıl konuşmadık

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, milliyetçi bir aileden geldiğini ve solcu olduktan sonra babasının kendisiyle 7 yıl boyunca konuşmadığını belirterek, “Babamın kemikleşmiş bir siyasi kimliği yoktu. MHP, CHP, AKP… Bugüne kadar üç partiye de oy verdikleri oldu. Ama geniş ailem ağırlık olarak MHP’lidir. Akrabalarım arasında MHP’den siyaset yapanların sayısı çok fazla” dedi.   Kendisinin çocukluğunda muhafakar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Soma’da en zor gün… ‘Oğlum yaşasa bana her gün Anneler Günü’ydü’

soma-da-en-zor-anneler-gunu-5616271

Ardında 442 yetim bırakan Soma faciasında eşlerini kaybeden yüzlerce kadın en acı anneler gününü yaşıyor.   Manisa’nın Soma ilçesindeki Eynez Kömür Ocağı’nda geçen yıl 13 Mayıs’ta yaşanan 301 madencinin yaşamını yitirdiği facianın ardından geride onlarca kadın ve 442 yetim çocuk kaldı. Madende hayat arkadaşlarını kaybeden kadınlar en acı aneler gününü yaşıyor. 11 madenciyi kaybeden ve geride 30 yetim bırakan Kınık’a ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yargıtay’tan kimlikte anne ismini silen mahkemeye: Çocukları kim doğurdu?

mahkeme

Adana’da iki kız kardeş nüfus cüzdanlarının anne kısmında ismi yazan kişinin gerçek anneleri olmadığını öne sürüp dava açtı. Yerel mahkeme iki kardeşin nüfus cüzdanındaki anne isminin silinmesine karar verdi. Yargıtay çocukların gerçek annesi tespit edilmediği için ‘Bu çocukları kim doğurdu?’ diye kararı bozdu.   Adana’da yaşayan T.S. ile N.S. isimli iki kız kardeş Adana 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurup nüfus ... Devamını Oku »

  • Tweet

Japonya bu anneyi konuşuyor !

japonanne

Japonya akıl almaz bir olaya sahne oldu. Fuming Cui Tan isimli 27 yaşındaki anne, oğlunu dondurucu soğukta soydu ve sokağa çıkardı.Annenin 8 yaşındaki çocuğunu bir arkadaşıyla kavga ettiği gerekçesiyle cezalandırdığı öğrenildi. Ancak bu ceza yetmemiş olacak ki öfkeli anne bu kez çocuğun tüm kıyafetlerini çıkarmasını ve dizlerinin üzerine çökerek af dilemesini istedi. Hürriyet’te yer alan habere göre görgü tanıkları tarafından ... Devamını Oku »

  • Tweet

Berkin’in anne ve babasından bir mezarın hikâyesi: Devlet dersinde vurulmuş…

berkin

GEZİ Parkı protestolarına 16 Haziran 2013’de yapılan müdahalede Okmeydanı’nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan 269 gün sonra 11 Mart 2014’de yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan’ın 1’inci ölüm yıldönümü nedeniyle ailesi ve Taksim Dayanışması tarafından anma töreni yapılıyor. Berkin Elvan’ın anıldığı bu günde annesi Gülsüm ile babası Sami Elvan, oğullarının mezar hikayesini yazdı. İşte Elvan çiftinin kaleminden ‘Bir mezar hikayesi': ”Burada ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir anne… Kızını öldürdü, oğlunu yaraladı

kadın

Uşak’ın Yeniköy Köyü’nde, cinnet getiren 45 yaşındaki Fatma Duman, pompalı tüfekle uykudaki kızı, 19 yaşındaki Güler Duman’ı öldürdü, oğlu 15 yaşındaki Hüseyin Duman’ı karnından yaraladı. Fatma Duman tüfeği doğrultuğu eşi tarafından etkisiz hale getirilirken, jandarma tarafından gözaltına alındı. Uşak’a 40 kilometre uzaklıktaki Yeniköy’de oturan ve bir süreden bu yana psikolojik sorunları nedeniyle tedavi gördüğü öne sürülen Fatma Duman, bugün saat ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hasan’ın davasında korku anları :Sanık bıçak çekti, anneye ‘seni keserim’ dedi…

gulsuyudavası

Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’in ölümüyle ilgili davanın duruşmasında, tutuklu sanıklar ile izleyiciler arasında arbede çıktı. Polis, Anadolu Adalet Sarayı çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Maltepe Gülsuyu’nda 2013 yılı Eylül ayında Hasan Ferit Gedik’in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin da yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin davanın görülmesine devam ediliyor. ANNE GEDİK: İYİ BAKIN GÖZÜME Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Adalet ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdal’a gitti..

1234

12 Eylül darbesinden sonra, yaşı büyütülerek idam edilen 17 yaşındaki Erdal Eren’in annesi Şadan Eren hayatını kaybetti.Şadan Eren, bir süredir Ankara’da tedavi görüyordu. EVREN YAŞINI BÜYÜTEREK ASTIRDI Erdal Eren, 12 Eylül’ün sembol isimlerindendi. 25 Eylül 1964’de Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde Doğan Eren, askeri darbe sırasında katıldığı bir gösteride ateş açarak bir jandarma erini öldürdüğü iddiasıyla, 2 Şubat 1980 günü gözaltına alındı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hastanede skandal… Ameliyat olan çocuğun boğazında gazlı bez unutuldu

çocuk

İzmir’de özel bir hastanede geniz eti ve bademcik ameliyatı olan 7 yaşındaki Temuçin Metehan Şen, boğazında unutulan gazlı bez nedeniyle ölümün kıyısından döndü. Tam 1 hafta boyunca yemek yiyemeyen, nefes almakta bile zorlanan minik Temuçin’in kontrole götürülmesine rağmen boğazında unutulan gazlı bez, çocuğun istifra etmesiyle boğazından çıktı. İzmir’in Bornova ilçesinde yaşan Mesut Şen ile eşi Gökşen Şen, ilkokul 2. sınıf ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir annenin dramı… Evini müteahhide vermeyince çocukları terk etti

anne

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde oturan 80 yaşındaki Hatice Akdaş, tek katlı müstakil evini müteahhide vermediği için 2 oğlu tarafından terk edildiğini söyledi. 15 yıl önce eşi vefat eden ve 500 metrekarelik arsaya yapılan tek odalı evde yaşamını sürdüren Hatice Akdaş, eşi öldükten sonra oğullarının evi kentsel dönüşüme vermek istediğini, kendisinin ise kocasının hatırası olan 20 yıllık evini terk etmek istemediğini söyledi. ... Devamını Oku »

  • Tweet