Cuma , 3 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: arama

Etiket Arşivi: arama

Flaş…Flaş..Adliyede arama kavgası…Polis avukatları dövdü..1 yaralı

avukat

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın adliye odasında rehin alındıktan sonra öldürüldüğü Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda dedektörlerle aranan ve kurulan X-Ray cihazından geçirilen avukatlar, bu duruma tepki gösterdi. Bir süre güvenlik görevlileriyle tartışan avukatlar, güvenlik barikatını aşarak adliyenin C kapısından içeriye girdi. Sloganlar ve alkışlar eşliğinde adliyenin “Themis” heykellerinin olduğu bölüme giden avukatlar, burada bir süre alkış tuttuktan sonra açıklama yaptı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de ‘İkinci Fuatavni’ kabusu…’Başkentçi’nin peşine düştüler…

baskentcı

AKP’de 7 Haziran seçimleri öncesinde aday listelerine sızma girişimi konusunda üst düzey önlemler alındı. Ayrıca partideki aday adaylarıyla ilgili en fazla bilgi paylaşımının yapıldığı ‘Başkentçi’ rumuzlu Twitter hesabının kimin olduğuna yönelik ise inceleme başlatıldı. Yeni Akit Gazetesi’nin haberine göre; Üst komisyon çalışması öncesi AKP’de yoğun güvenlik önlemi alındı. Komisyonun çalışmalarını yürüttüğü 9’uncu kat, adeta kozmik odaya dönüştürüldü. ÖNCE BÖCEK ARAMASI ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Çıkar donunu..Arama var’ yasası geçti..CHP AYM’ye götürüyor

arama

Kamuoyunda “İç Güvenlik Paketi” olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Toplam 231 oy kullanıldı. 199 kabul, 32 red oyu çıktı. Tasarı, Komisyon’a çekilen 63 maddenin metinden çıkarılmasıyla, 69 madde olarak yasalaştı.Yasaya göre, elle dıştan kontrol hariç kişinin üstü ve eşyası ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbuğ açıkladı…İşte Kozmik Oda’da aranan o kelimeler !

ılkerr

Kozmik Oda ve Arınç’a suikast olarak bilinen soruşturmanın takipsizlik kararıyla kapatılması, o günlerde yaşananları gün yüzüne çıkardı. Konuşmak için soruşturmanın tamamlanmasını bekleyen dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’a “Soruşturmacıların niyeti kötü” dediğini anlattı. Kendilerinin bunu kanıtlayan verileri siyasetçilerle paylaştığını anımsatan Başbuğ, niyetin TSK’yı faili meçhul cinayetlerle ilişkilendirecek deliller bulmak olduğunu ifade etti. Hürriyet’ten Deniz Zeyrek’e konuşan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Attığınız ‘tweet’ler Google aramalarında çıkacak

twweter

Twitter bir kez daha tweet’leri Google arama sonuçlarına ekleyecek anlaşmaya imza atıyor. Bloomberg’in kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre iki şirket, Google’a Twitter’ın tweet veri tabanına erişim hakkı vermek için anlaştı. Tweet’lerin arama sonuçlarında gösterimi bu yılın ilk yarısı içinde faaliyete geçirilecek. Bu sayede Google Twitter’ı robotlarıyla taramak yerine Twitter’ın veri tabanına dışarıdan erişerek tweet’leri daha kolay listeleme fırsatı elde edecek. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cüppeli tepki: İç güvenlik paketi hak ve özgürlüğe öldürücü darbedir

Avukatlardan ic guvenlik yasasina tepki

Sıkıyönetim dönemini aratmayan düzenlemeler içeren ‘iç güvenlik tasarısı’na hukukçuların tepkisi devam ediyor. Cübbeleriyle Diyarbakır Adliyesi önünde açıklama yapan avukatlar, yasalaştırılmaya çalışılan iç güvenlik tasarısıyla keyfi ve hukuk dışı infazların yaygınlaşacağına dikkat çekti. Eyleme katılan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, güvenlik paketiyle demokratik hukuk devleti hayalinin sonuna doğru gelindiğine dikkat çekti. Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesindeki adliye binasında önüne cübbeleriyle gelen avukatlar adına ... Devamını Oku »

  • Tweet

En çok neyi merak ettik? İnanamayacaksınız…

mercimek

2014’te neleri merak ettik, kimleri aradık, hangi diyetleri uyguladık, hangi şarkılarla eğlendik? Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aranan kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2014 Arama Trendleri” listesini açıkladı. Yılın Arama Trendleri 2014’ün Türkiye’de farklı kategorilerden oluşan trend listelerinde kişilerde Nejat İşler, dizilerde Kiraz Mevsimi, şarkılarda da “Bu Şarkı Kalbimin Tek Sahibine” (İrem Derici) ilk sıralarda yer aldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet