Pazar , 24 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: atatürk

Etiket Arşivi: atatürk

TRT’de naklen skandal..Atatürk’e hakaret etti..Konuğun üstüne yürüdü…Sunucu ‘Al, al,al’diye bağırdı

555

TRT’de ekrana gelen Pelin Çift ile Gündem Ötesi programında Mustafa Çalık isimli bir şahsın sözlerini damgasını vurdu. Programa konuk olan Tarihçi Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil ile Mustafa Çalık arasında tartışma çıktı. Çalık’ın, Enver Paşa’yı överken “Bu adam gibi idealist bir kahraman var mı?” sorusuna program sunucusu Pelin Çift, “Atatürk var.” cevabını verdi Çalık’ın, “Enver, 80 Atatürk’e” bedeldir demesi stüdyoda gergin anlar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Din, Görmez ve Demirtaş

hertaraf

    ALİ AĞCAKULU*/ HDP’nin Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldırmayı taahhüt etmesi, bir seçim vaadinden öte, rejimi değiştirme taahhüdüdür. Demirtaş, devletin 100 yıldır esir ettiği İslam’ı özgür bırakmayı ve dinin sahiplerine emanet etmeyi programına almış. Ey Allah’ını ve dinini sevenler Selahattin Demirtaş doğru demiyor mu?     Partiler seçim bildirgelerini hazırladılar. Seçim çalışmaları bütün hızı ile devam ediyor. Bu seçim bildirgeleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

İnönü manşetine aile tepki gösterdi.. Twitter dalga geçti…

ataturk-ve-ismet-inonu-4

Yeni Şafak’ın “Atatürk’ü İnönü zehirleyerek öldürdü” manşeti sosyal medyada sabah saatlerinin en çok konuşulan konusu oldu. Antetli kağıtla yapılan “suikast” yazışmalarını Hürriyet’e değerlendiren İnönü ailesi, “Asıl bu haberi yapanlar Türk halkını zehirlemeye çalışıyor” açıklaması yaptı. Sosyal medyada en çok yankı bulan tweetlerden biri ise şu oldu: “Atatürk’ün son sözünde ‘bu İsmet beni öldürecek, en iyisi başkanlık sistemi’ demiş” Hürriyet’ten Zeynep ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbuğ’un Çanakkale isyanı

ilker-başbuğ-son

Genelkurmay eski Başkanlarından Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Atatürk’süz Çanakkale savaşı anmalarını eleştirdi. Genelkurmay Başkanlığı döneminde de, askeri tarihe olan ilgisiyle dikkat çeken Başbuğ, yarın yapılacak Çanakkale Savaşı’nın 100. yıldönümü anmalarının hemen öncesinde Twitter’dan yayınladığı mesajlarda, Çanakkale destanının “her karesinde Gazi Mustafa Kemal’in olduğunu” vurgulayarak, “Bunları bilmemek bilgisizlikdir. Peki, bilerek görmezlikten gelmeye ne denir?” ifadesini kullandı. İlker Başbuğ’un Çanakkale mesajları şöyle; ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bartholomeos: Şiddet, aklını kullanamayanların yöntemidir

RESIMID_15447891

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği davette konuşan Fener Rum Patriği Bartholomeos, bugün dünya ölçeğinde yaşanan terör faaliyetlerinin dinle ilişkilendirilmesini doğru bulmadığını belirterek, “Şiddet ancak Tanrı’nın lütfettiği aklı yeterince kullanamayanların başvurduğu yöntemdir” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aziz Vouklos Günü için İzmir’e gelen İstanbul Fener Rum Patriği Bartholomeos ile dünyanın pek çok yerinden gelen Ortadoks din adamlarını İnciraltı Wyndham Otel’de ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sanatçı Müzeyyen Senar vefat etti

080220150955046389873_2

Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar, İzmir’de tedavi gördüğü hastanede sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Müzeyyen Senar, bir süre önce, yaşadığı Bodrum’dan tedavisine devam edebilmesi için Darüşşafaka Urla Yaşam Merkezi’ne getirilmişti. Senar, rahatsızlanınca Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada bir süre tedavi görüp taburcu edilen Senar, yeniden rahatsızlanınca bu kez Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Senar, bu sabah ... Devamını Oku »

  • Tweet

ATATÜRK’ÜN BU GÖRÜNTÜLERİ İZLENME REKORU KIRIYOR

ataturk1

Mustafa Kemal Atatürk’ün farklı zamanlarda çekilmiş görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün farklı zamanlarda çekilmiş görüntülerinden oluşturulan bir video sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor. Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

103 yıl sonra ortaya çıktı..İşte Atatürk’ün basındakı ilk fotoğrafı

atatürk

Atatürk’ün basındaki ilk fotoğrafının 22 Haziran 1912’de Fransız L’illustration dergisinde yer aldığı ortaya çıktı. Trablusgarp cephesindeki fotoğrafta Atatürk’ün önündeki kişi Enver Paşa. Fransa’da yayımlanan L’illustration dergisinde yer alan fotoğraf Atatürk’ün basında çıkan ilk görüntüsü olarak ortaya çıktı. Tarihe, ‘Basında yayımlanan ilk fotoğraf’ı olarak geçen bu görüntü Koçak Yayın Grubu tarafından çıkartılan ‘Basında Mustafa Kemal Atatürk (1912-1938)’ kitabında yer aldı. Cumhuriyet’te yer ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir saldırı da Yeni Akit Gazetesi’ne..

akıt

Yeni Akit gazetesi, sosyal paylaşım sitelerinde “akitgazetem.com” hesabından yayımlanan Atatürk’e hakaret içeren fotoğraflar nedeniyle protesto edildi. Protesto sırasında silah sesleri duyulurken, atılan taşlar sonucu binada bulunan iki kişi yaralandı. Bu arada, Yeni Akit gazetesi yetkilileri, Atatürk’e hakaret içeren fotoğrafların yayımlandığı “akitgazetem.com” isimli hesabın gazetelerinin resmi hesabı olmadığını bildirdi. DHA Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

Şeyh Said Kıyamı: Hem dinî, hem de millî bir başkaldırı…

seh-sait

Yıllardır Kürtler ve Kürt tarihi üzerine araştırmalar yapan, çeşitli dergi ve gazetelerde makaleler kaleme alan İbrahim Sediyani’nin, Şeyh Said’i tüm detaylarıyla anlattığı yeni kitabı raflardaki yerini aldı. Yaptığı araştırmalar “Taraf”ta da yayımlanan Sediyani’nin dördüncü kitabı “Bütün Yönleriyle Şeyh Said Kıyamı”, iki ciltten oluşuyor. Yazarla yeni kitabını ve Şeyh Said’i konuştuk 1925’teki Şeyh Said Kıyamı, Türkiye’nin en önemli etnik ve dînî ... Devamını Oku »

  • Tweet