Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: atilla kart

Etiket Arşivi: atilla kart

CHP Ağrı Valisi ve Ala’nın peşinde..Başbakanlığa resmi başvuru!

agri-valisi-musa-isin-efkan-ala-agri-diyadin-catisma-haberler-916719h

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Bilgi Edinme Kanunu uyarınca Başbakanlığa yaptığı başvuruda Ağrı’daki operasyonun hangi birimin talimatıyla başladığını öğrenmek istedi. Kart, Bilgi Edinme Kanunu uyarınca, Ağrı Valisi Musa Işın’ın görevlendirilme süreciyle ilgili olarak Başbakanlığa başvurdu. AKP iktidarları döneminde, Devlet yönetiminde ağır tahribatlara yol açıldığını iddia eden Kart, şöyle dedi: “Mülki idare yapılanmasından başlayan bu tahribat, Valilik görevlendirmeleri üzerinden büyük ölçüde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kanunsuz emir, örtülü ödenek… CHP, Erdoğan için AYM’ye gidiyor

1727968

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devlet nüfuzunu, kamu yetkisini ve kamu kaynaklarını kötüye kullanarak hak ihlalleri yaptığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuru yapacak. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart yapılacak başvuruya ilişkin yaptığı bilgilendirmede, şunları aktardı: “Başbakanlığın 2012/15 sayılı genelgesi, kayıt ve yasa dışı kadrolaşma, 15 Ağustos 2014 tarihinden bu yana fiilen kullandığı ve yönettiği Başbakanlık Örtülü Ödenek ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Erdoğan Ağustos’tan beri örtülü ödeneği kullanıyor’

kart1

CHP’nin hukukçu vekili Atilla Kart Başbakanlık örtülü ödeneğinin 15 Ağustos 2014 tarihinden bu tarafa tümüyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kontrolünde ve kullanımında olduğunu söyledi. Erdoğan’ın Başbakan seçildikten sonra iki icraatta bulunduğunu ifade eden Kart, “Birisi İstanbul Organize suçlarla mücadele şubesi eski başkanı Adil Serdar Saçan’ı görevden almak diğeri ise Maksut Serim’i örtülü ödeneğin başına getirmek oldu” dedi. Kart, Cumhurbaşkanına da örtülü ödenek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Doymuyorlar..Maliye lojmanları da Bilal Erdoğan’a verildi !

turgev-bilal-erdogan

CHP Milletvekili Atilla Kart, Ankara’daki Maliye Lojmanları’nın Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV’e tahsis edildiğini açıkladı.  Kart, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TÜRGEV ile ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın, aile bireylerinin, AKP’li Milletvekili ve Belediye Başkanlarının yönetiminde bulunduğu TÜRGEV’in kamu kaynaklarından haksız çıkar sağladığına dair iddiaların gündeme geldiğini hatırlatan CHP’li Kart, “Tarafımıza ulaşan yeni bulgulara göre; ... Devamını Oku »

  • Tweet

Konya Ovası çiftçileri borç batağında

konya

Türkiye’nin en kıymetli tarım arazisi olan Konya Ovası ile ilgili skandallar bitmiyor. Dün Taraf Gazetesi, Süleyman Yaşar’ın Konya Ovası’ndaki arazilerin bir türlü tamamlanmayan sulama projeleri yüzünden satış fiyatının metrekaresi 20 kuruşa kadar düşüşünü konu alan yazsını manşetine taşımıştı. Bugün ise Taraf’a konuşan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Konya Ovası’ndaki tarım arazilerinin bir kısmının çiftçilerin banka borçları nedeniyle düşük fiyatlara satıldığını ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Örtülüyü’ çok sevmiş…4 ayda 4 başbakandan fazla harcadı !

Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı aralık ayı bütçe gerçekleşme sonuçları ile 2014 yılının gelir ve giderleri belli oldu. Buna göre “gizli hizmet giderleri” olarak isimlendirilen örtülü ödenek harcaması 2014 yılında 1 milyar 75 milyon liraya ulaştı. Birgün’den Nurcan Gökdemir’in haberine göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan görevi devraldığı 2014 Eylül ayından itibaren örtülü ödenekten 337 milyon 828 bin lira harcadı. Geçmiş ... Devamını Oku »

  • Tweet

Melih Gökçek hakkında rüşvet iddiası

melih-gökçek

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının 1998 yılındaki 250 otobüs alımında, otobüs başına 3 bin 315 Alman markı rüşvet aldığını iddia etti. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi. 8 Aralık tarihinden bu yana 8 kurum hakkındaki rüşvet bulgularını dile getirdiklerini belirten Kart, “Bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çocuk tutuklayan hakime suç duyurusu

Lise ogrencisi M.E.A. cezaevinden cikti

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği suçlamasıyla lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A. hakkında tutuklama kararı veren Konya 1’inci Sulh Ceza Hakimi Nayim Durak hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulundu. Konya’da Meram Endüstri Meslek Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi M.E.A., geçen hafta salı günü şehit Asteğmen Kubilay’ı anma törenine katıldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

O hakim hakkında suç duyurusu

çocuk

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A. hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan tutuklama kararı veren 1’inci Sulh Ceza Hakimi Nayim Durak hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na görevini kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunacağını söyledi. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, partisini il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A. hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaret ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Şeb-i Aruz da kâr kapısı oldu’

Yenimahalle, Mevlana'yi yad etti

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Mevlana’nın ölüm yıldönümü vesilesiyle düzenlenen Şeb-i Arus törenlerinin ticarileştirildiği bir dönem yaşandığını belirterek buna tepki gösterdi. Kart, İstanbul’daki Şeb-i Arus törenlerinin 235 TL’ye yaklaşan bilet fiyatlarıyla seansında trilyonlar elde edilen ticari bir faaliyete dönüştürüldüğünü ifade etti. Son iki yıldır Kültür Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İstanbul’da yapılan ve bugün de üçüncüsü gerçekleştirilecek Şeb-i Arus ... Devamını Oku »

  • Tweet