Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Aylin Nazlıaka

Etiket Arşivi: Aylin Nazlıaka

Avrupa Parlamentosu, seçimleri büyük bir heyetle izleyecek

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, muhalefet partileri CHP, HDP ve MHP’ye, 7 Haziran’daki genel seçimleri yakından takip edecekleri mesajını vererek, Türkiye’ye teknik uzman kadrosuyla birlikte geniş katılımlı bir heyet göndereceklerini söyledi. Amerika’nın Sesi’nin (VOA) edindiği bilgilere göre, Schulz, Türkiye’deki seçim için “kritik” ve “İnsanlar geleceğiyle ilgili karar verecek” değerlendirmesi yaptı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz, iki günlük Türkiye ziyareti kapsamında Ankara’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nazlıaka’dan Gökçek’e bir darbe daha !

aylın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, CHP’li Aylin Nazlıaka’nın eşinin işyerinde ‘kaçak su’ kullanıldığı yönündeki iddialarının ardından ASKİ’nin yaptığı suç duyurusuna, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘takipsizlik’ kararı verdi. Devamını Oku »

  • Tweet

Böylesi ilk kez oldu..AP anket açıkladı ! AKP iktidarı zor..Koalisyon görünüyor

AP-Başkanı-Schulz-Financehaber

Meclis’te siyasi parti liderleriyle görüşen Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, 7 Haziran’daki genel seçime ilişkin 30 Mart tarihli çarpıcı bir anket sonucu açıklayarak “Koalisyon gözüküyor” dedi. Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, beraberindeki parlamento heyeti ile birlikte dün Meclis’te siyasi partilerin gruplarıyla görüştü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Schulz ile görüşmezine Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dans tepkisine sessiz kaldı

kadın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “biliyorsan Fatiha oku” diyerek tepki gösterdiği CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın katıldığı, “danslı protesto” eylemine gecen yıl, AKP’li Ayşenur Bahçekapılı’nın da katıldığı ortaya çıktı. Geçen yıl TBMM’de düzenlenen etkinlikte TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı’nın, Nazlıaka ile dans ettiği görülüyor. Ancak; Bahçekapılı’nın Erdoğan’ın tepkisine sessiz kalarak Nazlıaka’ya destek vermemesi dikkat çekti. Aylin Nazlıaka, kadına yönelik şiddete dikkate çekmek için ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan kadınların dansına bile karıştı: Fatiha oku

27904421

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesini dans ederek protesto edenleri eleştirdi. Erdoğan “Bu ne biçim iştir ya, sen biliyorsan bir fatiha oku. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunun bizim kültürümüzdeki yeri nedir, adeta bu ölümden zevk alıyor” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Sheraton Otel’de, Türkiye Müteahhitler Birliği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu resmen kadın katliamı…1134 kadın öldürüldü !

kadınasıddet

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Türkiye’de her 10 kadından 4’ünün şiddete maruz kaldığını, bu kadınların yüzde 89’unun hiçbir yere başvuramadığını ifade etti.  Nazlıaka, son 5 yılda öldürülen kadın sayısının 1134 olduğunu söyledi. Nazlıaka, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında erkeklerin 2014 yılında 281 kadını öldürdüğünü, 109 kadın ve kız çocuğuna tecavüz ettiğini ya da tecavüz girişiminde bulunduğunu, 560 kadını yaraladığını, 140 kadın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Twitter adresi saldırıya uğradı, özel yazışmaları yayınlandı

banu

Gazeteci Banu Güven’in Twitter adresi hack saldırısına uğradı. Hackerlar, Güven’in hesabındaki kapak fotoğrafına “Uygur Tim” yazılı bir görsel yükledi. Hackerlar, Güven’in hesabından Kürt düşmanı mesajlar yayımladı ve Güven’in, milletvekili Aylin Nazlıaka ve başka kişilerle yaptığı özel yazışmalarının da ekran görüntülerini paylaştı. Devamını Oku »

  • Tweet

‘O sözlere’ suç duyurusu !

nurettin

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri ve bazı STK’lar, katıldığı bir programda ‘küçük çocuklarla evlenilebileceğini’ söyleyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ile çeşitli STK temsilcileri Ankara Adliyesine gelerek, katıldığı bir programda ‘küçük çocuklarla evlenilebileceğini’ söyleyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li vekile kaçak su kullanmadan suç duyurusu!

Aylin Nazlıaka

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı ve usulsüz atık su deşarjı ettiği gerekçesiyle, “karşılıksız yararlanma” suçu işlediğini ileri sürerek, suç duyurusunda bulundu. ASKİ Genel Müdürlüğünün avukatı Çağrı Alkan tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Nazlıaka’nın “karşılıksız yararlanma” suçu işlediği ileri sürüldü. Dilekçede, ASKİ görevlileri tarafından ... Devamını Oku »

  • Tweet