Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: bakan

Etiket Arşivi: bakan

15 milletvekili transfer eden bakan olacak

akp miting

AKP’nin, Ankara’nın Söğütözü Semti’nde bulunan genel merkezinde, 7 Haziran seçimlerine bir hafta kala, “tek başına iktidar olma” umudu iyice azaldı. Yandaş anket şirketlerinin tamamı AKP’nin oylarını yüzde 38 ile yüzde 41 arasında çıkardı. Bu sonuçlar üzerinde yapılan simülasyonda, AKP’nin tek başına iktidar olması için 10 ile 20 arasında milletvekiline ihtiyaç duyacağı hesaplandı. Bunun üzerine, transfer hesapları için çalışmalara start verildi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dün Saray’a isyan etti, bugün bakana haykırdı:’Kaldırın bunları…

pılot babası

Konya’da düşen Eskişehir 1’inci Ana Jet Üssü 112’nci Filo Komutanlığına ait savaş uçağında  yaşamını yitiren  Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Tanış Ankara’da düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Baba Hayri Tanış, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan vekili Bülent Arınç ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, “Ben yandım başkaları yanmasın, bunları ne edin edin kaldırın, 13 tane kalmış” dedi. Tanış dün ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu açıkladı…Üç bakan değişiyor

ANKARA. BASBAKAN AHMET DAVUTOGLU, PARTISININ GRUP TOPLANTISINDA

Ankara’da basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, seçim nedeniyle yasa gereği istifa etmesi gereken üç bakan ile ilgili sorulan soru üzerine “Bugün Bakanlar Kurulunda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, Ulaştırma Bakanımız Lütfi Elvan, İçişleri Bakanımız Efkan Ala son toplantılarına katıldılar. Kendilerine çalışmaları dolayısıyla teşekkürlerimizi ilettik. Cumhurbaşkanımızla geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz istişare sonrasında üç bakanlığımıza şu an ki bakanlık müsteşarlarının önümüzdeki seçime ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ülke Özgecan’a ağlıyor, kadın bakan suspus!

aysenur

Türkiye Tarsus’tan gelen korkunç cinayetin şokunu yaşıyor. Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın Tarsus’ta vahşice katledilmesinin ardından adeta tüm ülke ayağa kalktı. Bir çok yerde yürüyüşler düzenlendi, cinayet protesto edildi.Ünlü, ünsüz binlerce insan sokağa çıktı.   Mersin’de 14 Şubat etkinlikleri Özgecan için iptal edilirken futbolcular da sahaya Özgecan’ın resimlerinin olduğu formalarla çıkmaya karar verdiler. BAKAN İSLAM’I GÖREN, DUYAN VAR MI ? CHP ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dört bakana Hz. Muhammed böyle hatırlatıldı

bakan

TBMM Genel Kurulunda dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasının yapılacağı bugünkü görüşmeler sırasında CHP İstanbul milletvekili İhsan Özkes, peygamberimiz Hz. Muhammed’in ‘Hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa cezalandırırdım’ sözünü pankart açarak genel kurulda gösterdi. TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ise, foto muhabirlerinin yeterince açılan dövizin fotoğrafını çektiğini belirterek, Özkes’ten indirmesini istedi. Bunun üzerine Özkes, pankartı indirdi. AJANDAYA NOT ALDI ... Devamını Oku »

  • Tweet

Savcı ‘paralarını gönderin’ dedi

süleyman-yaşar

A­­­ralarında bakan çocuklarının da olduğu 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde bulunan paralarla ilgili savcılığın görevsizlik kararı verdiği öğrenildi. Savcılık, Aslan’ın evinden çıkan paraların “yardım toplama kanununa muhalefet” suçundan işlem yapılması gerektiğini belirterek paraların Valiliğe gönderilmesini istedi. Savcı Celal Kara tarafından operasyon emri verildikten sonra Türkiye gündemini sarsan 17 Aralık operasyonunun son ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den bomba girişim…Yakılacak tapeleri yeniden yayınladı

tape

Eski Bakanlar Erdoğan Bayraktar, Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış’ın Yüce Divan’a gönderilmemesi ve tapelerin silinmesi için AKP’nin harekete geçmesi sonrasında CHP 17 ve 25 Aralık sonrası internette yayınlanan ses kayıtlarını resmi Facebook sayfasından tekrar yayınladı.Videoların üzerinde, “Asrın yolsuzluğuna dair tüm kanıtları yok etmeye çalışsanız da, bu kayıtlar ne hafızalardan ne de vicdanlardan silinecek!” yazıldı.   Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

Film yıldızı değil Kültür Bakanı !

yenn

Büyük Antiller’de ada ülkesi olan Jamaika’da Gençlik ve Kültür Bakanı Lisa Hanna’nın sosyal medyada bikinili fotoğrafını paylaşması olay oldu. Bakanı cesaretinden dolayı kutlayanlar olduğu gibi sert eleştiri yöneltenler de var. Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

Oynatmaya az kaldı

2 BAKAN ISTIFA ETTI

AKP’li dört eski bakanın isminin karıştığı 17 Aralık yolsuzluk operasyonu, AKP içinde “hırsızlık paranoyasının” yaşanmasına neden oldu. Son olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı, Konya’daki yüksek hızlı tren açılışında adeta “hırsızlık komedisi” yaşandı. 1958 doğumlu bir Mustafa Ş. isimli bir vatandaş hızlı treninin açılış töreni öncesinde, yanındaki komşusuna torununun okulunda yaşanan hırsızlığı anlattı. Bunu duyan, Cumhurbaşkanlığı ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Varsa ufak tefek hırsızlıkları falan filan…

fikri-ısık

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak, yol ile yolsuzluğun bir arada olamayacağını belirterek, “Varsa ufak tefek hırsızlıkları falan filan onu da büyütüp şey yapmaya çalışıyor. Ona da karşıyız. Onunla ilgili de her türlü mücadeleyi veriyoruz. Önümüzdeki dönemde inşallah yolsuzluklarla mücadelede çok daha etkin tedbirleri yürürlüğe koyacağız” dedi. Bilim Sanayi ve Teknololoji Bakanı Fikri Işık, Ak ... Devamını Oku »

  • Tweet