Salı , 5 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: balyoz

Etiket Arşivi: balyoz

Türkiye bu mektubu konuşacak..Baransu hücreden yazdı:’Özür diliyorum’

11170

Balyoz darbe planının belgelerini yayınladığı için tutuklanan Taraf yazarı Mehmet Baransu, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’nden ‘zindandan kamuoyuna’ başlıklı mektup yazdı. Baransu, “10 metrekarelik sarayımın her bir tuğlası helal. Kaçak, yetim hakkı yenilmiş tek bir çakıl taşı bile yok. Bıldırcın yumurtaları, altın kadehleri yok bu sarayın. Beştepe’deki sarayda ruhlar hapisteyken, burada ruhlar özgür” dedi. Mektubu paylaşan gazeteci Mehmet Baransu’nun avukatı Sercan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Güçlü: ‘Kemalistler AKP’yi devletçi partiye dönüştürdü; lideri de Erdoğan’

ibrahim_guclu

Kürt siyasetçi-yazar İbrahim Güçlü, zaman içinde devletçi zihniyetin AKP’ye de egemen olmaya başladığını söyledi. Güçlü, “Siz devleti değiştirmediğiniz zaman, devlet bir dönem sonra sizi dönüştürüyor. Kemalist devlet, AK Parti’yi dönüştürdü; dolayısıyla AK Parti, devletçi bir parti oldu ve devlet partisine dönüştü. Lideri de Tayyip Erdoğan, özellikle buna çok teşne olan bir lider, yapısal özellikleri itibariyle” dedi.   İbrahim Güçlü, Cihan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray, Tayyar’ın bu sözüne kızacak: ‘Cemaate karşı Ergenekon’la ittifak yapıldı’

şamil-tayyar

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili ilginç bir itirafta bulundu. Şamil Tayyar, AKP’nin “Paralel Yapı” diye nitelediği Cemaati bitirmek için Ergenekon’la ittifak yaptığını itiraf etti. Paralel Yapı diyerek Cemaati “tehlike” olarak nitelendiren Şamil Tayyar, “Bir başkası ile ittifak yaparak bir tehlikeyi yok etmek düşüncesi bana göre çok sıkıntılı bir düşence” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Balyoz ve Ergenekon davalarını rehin aldı

erdal-doğan

Balyoz darbe planına ilişkin Çetin Doğan’ın da aralarında olduğu 236 sanık hakkında verilen beraat kararına İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Başsavcı vekilleri Abdurrahman Üşenmez ve Mehmet Aydın, temyiz dilekçelerinde, beraatin usul ve yasaya aykırı hükümler içerdiğini savundu. Taraf yazarı ve muhabiri Mehmet Baransu ile Taraf’ın eski Sorumlu Yazı işleri Müdürü Murat Şevki Çoban hakkında “Gülen’i bitirme kararı 2004’te MGK’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Balyoz’da tüm sanıklar beraat etti..Salon alkıştan yıkıldı!

9012_826_09102013_1

Yeniden görülen Balyoz Davası’nda mahkeme , emekli Orgeneral Çetin Doğan, MHP milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Albay Dursun Çiçek ‘in de aralarında bulunduğu 236 sanık hakkında beraat kararı verdi. Mahkemenin verdiği “tüm sanıklar için beraat” kararı solonda bulunan sanık ve yakınlarının alkışlarıyla karşılandı. 236 sanık için beraat kararını “sanıkların yüklenen suçları işlediği sabit olmadığı” gerekçesiyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hanefi Avcı’ya büyük müjde !

hanefi-avcinin-meslege-donus-icin-yolu-acildi,FX9D3UaDZkibXOYZrtPa_Q

“Devrimci Karargah” soruşturmasına dahil edilerek tutuklanan ve 4 yıl kaldığı cezaevinden Anayasa Mahkemesi kararıyla çıkan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın mesleğe tekrar dönmesinin yolunu açacak emsal niteliğinde bir karar çıktı. Ankara 14. İdare Mahkemesi, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ın, hem Eskişehir Valisi olduğu dönemde yazdığı ve Angora Kitabevi’nden çıkan “Haliç’te Yaşayan Simonlar (Dün Devlet Bugün Cemaat)” adlı kitaptan dolayı Avcı hakkında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir numaralı sanığın eşinden Erdoğan’a:’Aynı acıyı yaşasınlar’

nılgul

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Harp Akademileri Komutanlığı’nda  “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” sözlerini, Balyoz’dan yargılanan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan, 12 Eylül 2010’da yapılan referandumla özdeşleşen “Yetmez ama evet” sözleriyle değerlendirdi. Hürriyet’e konuşan Nilgül Doğan, şunları söyledi: AYNI ACIYI YAŞASINLAR “Yazık günah değil mi, eşlerimizin ve bizlerin çektiği 4.5-5 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dün ‘savcısıyım’ dedi, bugün özür diledi!

RESIMID_15587879

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da Harp Akademileri Komutanlığı’nı ziyaret ederek subaylara hitap etti. Konuşmasında Ergenekon ve Balyoz operasyonlarındaki subay tutuklamalarına da değinen Erdoğan, “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” dedi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Samimiyetle ifade ediyorum, eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Komutan eşlerinden ‘Erdoğan özürüne’ sert tepki !

sessiz_ciglik_h14805

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Harp Akademileri Komutanlığı’nda Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili “Komutanların tutuklanmasına gönlüm hiçbir zaman razı olmadı” sözleri üzerine Balyoz davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz ve eşi Rengin Gürdeniz açıklamalarda bulundu. Ramazan Cem Gürdeniz, “Cumhurbaşkanı ordudan özür diliyor” derken eşi Rengin Gürdeniz “Kaybolan 4 yılın hesabını kim verecek” dedi. Hürriyet’ten Burcu Purtul Uçar’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kozmik sırlar elden ele dolaşmış

sirlar-elden-ele-dolasmis-5409090

Milliyet gazetesinden Türker Karapınar’ın haberine göre Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddialarıyla 2009’da başlatılan, “Kozmik Oda” soruşturmasında verilen takipsizlik kararında, Genelkurmay’dan savcılığa gönderilen 1.5 terabaytlık “devlet sırrı” bilgilerin olduğu imaj hard DİSKin kopyalanıp çözümü için verildiği TÜBİTAK BİLGEM’de de kopyalandığı ortaya çıktı. Soruşturma savcısı Mustafa Bilgili’nin “Kendim kopyalayıp bilirkişilere teslim ettim” dediği imaj hard diskin, TÜBİTAK’ta da kopyasını çıkaran bilirkişi ... Devamını Oku »

  • Tweet