Pazar , 15 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Bank Asya

Etiket Arşivi: Bank Asya

Flaş…Flaş…Bank Asya operasyonu yargıya taşındı

bankaa

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kararı ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, geçen hafta yönetimi devralınan Bank Asya’nın ortakları, BDDK ve TMSF’nin karar ve uygulamalarına karşı dava açtı. BDDK 3 Şubat’ta, bank asya’nın imtiyazlı hisselerinin ortaklık haklarının TMSF tarafından kullanımına karar vermesinin ardından bankanın yönetim kuruluna dokuz kişi atanmıştı. Yönetimin TMSF’ye devrolmasına gerekçe olarak ise bankada imtiyazlı paya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bank Asya operasyonunda korkunç iddia !

bankasya

Bank Asya’nın yönetimine yapılan “siyasi gasp” operasyonu yargıya taşındı. Bölge İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma davası açan avukatları, bankaya yeni atanan yönetimin, bankaya ait verileri dışarı çıkardığını iddia etti. Zaman Gazetesi’nde yer alan habere göre Bank Asya’nın avukatlarından Süleyman Taşbaş, mahkeme önünde açıklama yaptı. Avukat Taşbaş, TMSF görevlilerinin hukuka aykırı bir şekilde banka ve müşterilerine ait her türlü bilgi, belge ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan Merkez’i eleştirdikçe döviz borcu da 71 milyar lira arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başta Merkez Bankası olmak üzere, toplumun değişik kesimlerini hedef alan açıklamaları, piyasaları olumsuz etkiliyor. Dolarda son üç haftada meydana gelen artış, Türkiye’nin 396 milyar dolarlık toplam dış borç stokunu 71,3 milyar lira artırdı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası’na (MB) artan baskısı ve BDDK’nın Bank Asya yönetimine hukuksuzca işgalci yönetim ataması, ekonomiyi vurdu. Erdoğan’ın MB’ye ‘faizleri düşür’ ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li vekil canlı yayında ayağını masaya uzatıp…

tanal

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’da yerel bir televizyonun canlı yayını sırasında ayağını masaya uzatıp çorabını çıkardı. Bank Asya’da hesap açtırmasına ilişkin yöneltilen soru üzerine çorabını çıkarak ayağını göstermesiyle herkesi şaşırtan Tanal, Balyoz davası sırasında mahkeme önüne kurulan barikatları aşmak isterken düşerek ayağının kırıldığını belirterek, “O dönem beni Ergenekoncu yaptılar. Şimdi hesap açtım diye paralelci diyorlar. Oysa ben sadece haksızlıkların ... Devamını Oku »

  • Tweet

ABD’den flaş Bank Asya açıklaması !

abdmarie

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü yardımcısı Marie Harf, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından polis baskınıyla yönetimine el konulan Bank Asya için konuştu. Günlük basın toplantısında soruları cevaplayan sözcü yardımcısı, Türk hükümetinden, finansal aktivitelerin denetiminin uluslararası kanuni standartlara göre yapılmasını sağlamasını bekliyoruz dedi. “HÜKÜMET DENETİMİ ULUSLARARASI STANDARTLARA GÖRE YAPILMASINI SAĞLASIN” Basın toplantısında sorulan bir soruya, “Bu bir Türk sorunu, bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bank Asya operasyonunda çok önemli gelişme

bankasya

Bank Asya’nın eski ‘Genel Müdürü Ahmet Beyaz TMSF’nin Bank Asya yönetimine el koymasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Beyaz Bank Asya ortaklarının dava açacağını söyledi. Beyaz, “Yolsuzluk soruşturmasından bu yana bank asya olarak bir karalama kampanyasına maruz kaldık” diye konuşurken “BDDK Bank Asya’dan istediği dökümanları hazırlanmak için yeterli zaman vermedi” dedi. REUTERS Devamını Oku »

  • Tweet

AKP, Bank Asya’ya para yatıranları fişliyor iddiası

BANK-ASYA

AKP kadrolarından Burak Kulalı isimli şahısın Bank Asya’ya para yatıranları fişlediği iddia edilid. gercekgundem.com’da yer alan haber şöyle: AKP İstanbul Başakşehir Gençlik Kolları Yedek Yönetim Kurulu üyesi Burak Kulalı twitter üzerinden fişleme kampanyası yürütüyor. Ticari kanununun yanı sıra kişilik haklarını ihlal eden Kulalı @brkkulali hesabından Bank Asya’ya para yatırdığını iddia ettiği kişileri hesabından duyurdu. İsim isim yatırılan paraları yazdığını iddia ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP-ÖDP işbirliği olacak mı..Kılıçdaroğlu çok net konuştu

Kemal Kilicdaroglu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bank Asya’ya el konulması ve seçimde ÖDP ile işbirliği konusunda açıklamalar yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen ’Laiklik ve Kadın’ Konulu panele katılarak açılış konuşmasını yaptı. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanı, konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu’na bir plaket sundu. DAVUTOĞLU’NA İÇ GÜVENLİK PAKETİ HAKKINDA BİLGİ VERİLMEDİ Program sonunda gündeme ilişkin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bank Asya operasyonunda üç büyük çelişki !

bankaa

Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Banka Asya’nın yönetimine BBDK’nın kararıyla TMSF tarafından önceki gece yapılan operasyon içinde bir çok çelişki ve soruyu barındırıyor. 1) BDDK, bankanın ortaklarında aranan nitelikleri kimin kaybettiğini neden açıklamıyor? 2) Bank Asya’nın mevcut ortaklarına izni aynı BDDK vermedi mi? 3) Bankanın genel kurulu olmadan bu kararın yürürlüğe girmesi doğru mu? Hürriyet’ten Uğur Gürses’in analizine göre Bankacılık Düzenleme ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’den sermaye çıkışı niye hızlandı  

Süleyman Yaşar

Türkiye’de sermaye artık başka ülkelere kaçamaya başladı. Daha doğrusu bu ülkede oturanlar artık kendi ülkelerine yatırım yapmıyorlar. Sermayelerini başka ülkelere götürüyorlar. Peki, niye böyle oluyor? Çünkü, son dönemde çıkan müsadere yasaları, konusu ve yükümlüsü belli olmayan vergi düzenlemeleri, keyfî vergi denetimleri, keyfî idari kararlar, devletin özel sektör üzerindeki baskıcı tavrı yatırımcıları korkuttu. İşte bu nedenle artık Türkiye’de oturanlar yatırımlarını diğer ... Devamını Oku »

  • Tweet