Salı , 28 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: başkanlık

Etiket Arşivi: başkanlık

Ahmet Altan’dan korkutan yorum:’Erdoğan başkan olursa içsavaş’

ahmet altan

Son dönemde yaşanan baskılara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gazeteci Ahmet Altan “Erdoğan başkan olursa 2015’te Türkiye 1925’leri, büyük devlet şiddetini, yasaklamaları yaşar, bir ya da iki sene içinde iç savaşa gideriz.” dedi. Yeni kitabı ‘Ölmek kolaylık Sevmekten’ kitabıyla ilgili Aksiyon Dergisi’ne röportaj veren Gazeteci Ahmet Altan, Türkiye’de yaşanan baskılarla ilgili dikkat çeken tespitlerde bulundu. İşte Ahmet Altan’ın Aksiyon’a verdiği röportajın ilgili ... Devamını Oku »

  • Tweet

Economist: ‘Erdoğan’ın başkanlık saplantısı ülkede kaygı yaratıyor’

150410014227_tayyip_erdogan_624x351_ap_nocredit

Haftalık Economist dergisi son sayısında, Türkiye’de hafta başı uygulanan sosyal medya yasağından yola çıkarak, bu tarz yasakların Erdoğan yönetiminde “rutin” hale geldiğini ve Erdoğan’ın “başkanlık saplantısı”nın ülkede kaygıya neden olduğunu yazdı. “Rehin alınma olayı sosyal medya yasaklarının mazereti oldu” alt başlığıyla verilen makale, savcı Mehmet Selim Kiraz’ın 31 Mart’ta, adliyeye silah ve el bombalarıyla giren iki DHKP-C’li tarafından rehin alındığını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’a: Namustan ne anlıyorsun; Davutoğlu’na: Aciz misin

27886994

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa üzerine ettiği yeminini hatırlatarak “Şeref ve namustan ne anlıyorsun” diye sordu. Kılıçdaroğlu, üzerinde çalıştığı seçim beyannamesinde başkanlık konusunun Cumhurbaşkanı’na gösterdiğini ve görüş aldığını söyleyen seçim beyannamesi üzerinde çalışan Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmut Davutoğlu’na da “Parti olarak kendi seçim beyannameni düzenlemekten acizsen, o koltukta niye oturuyorsun?” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Her şey başkanlığa ipotekli

Murat Belge

“Başkanlık” Tayyip Erdoğan’ın zihnini baştan aşağı kaplamış olan konu. Yaklaşan seçim, artık bildik bir parlamento seçimi olmaktan çıktı: Erdoğan’ın “başkanlık sistemi”ni yapacak olan parlamentonun seçimi haline geldi. Geldi ama, bunu gerçekleştirecek oy oranına erişmek de AKP için gitgide güçleşiyor. Hedef güçleştikçe Erdoğan ölçüsüzleşiyor. Bülent Arınç’ın tepkisine yol açan ve daha çok “Barış Süreci”nin gidişatı üzerinde yoğunlaşan, “Haber vermediler. Bilmiyorum. Gördüğümü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş bombaladı…Ankara bu sözlerle sarsıldı

SELOYENİ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki heyet, Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaret sonrası basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Demirtaş, Bülent Arınç ile Melih Gökçek arasındaki tartışmanın çözüm süreci ile ilgili olup olmadığı sorusu için “Kendi aralarında birbirilerine girmiş durumdalar. İnşallah daha fazla birbirilerine girerler de ne kadar pislik olmuş hep birlikte öğreniriz. ... Devamını Oku »

  • Tweet

AB’den kritik soru

hdp-sivas

Avrupa Parlamentosu Dış ilişkiler Komitesi (AFET) Başkanı Elmar Brok başkanlığındaki heyet, nceki gün TBMM’de siyasi partilerin gruplarını ziyaret etti. Heyet her yıl yayınladığı ilerleme raporu öncesi iç politikada yaşanan gelişmelere ilişkin merak ettiği konularla ilgili bilgi aldı. HDP’nin başkanlık sistemine ilişki soruya yanıtı, “ Başkanlık sistemine asla geçit vermeyeceğiz” şekilnde oldu. KÜRKÇÜ VE GÜL KONUŞTU AP Dış İlişkiler Komitesi adına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Son anket…AKP şokta..HDP barajı parçalamış..MHP tırmanışta!

2

Gezici Araştırma Şirketi’nin 4860 katılımcıyla yaptığı ankete göre, bugün seçim yapılsa AKP, oyların yüzde 39.3’ünü alabiliyor. Ankette CHP’nin oy oranı yüzde 29.6, MHP’ninki ise yüzde 17.7 çıkarken, HDP yüzde 11.4 ile barajı geçebiliyor. Anket Türkiye genelinde sosyal,  ekonomik, politik ve kültürel konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere 7 – 8  Mart  2015 tarihlerinde, 7 coğrafi bölgede, 36 il ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye Demirtaş’ı konuşuyor..Erdoğan’a meydan okudu..TT oldu !

demirtaş-erdoğan-657x317

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarihinin en ilginç grup toplantısını yaptı. HDP’nin Karadeniz teşkilatından gelenleri selamlayan Demirtaş, “Bu grup konuşması belki de tarihin en kısa grup toplantısı olacak” dedi. DEMİRTAŞ: SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ Kürsüde çok kısa konuşan Demirtaş şunları söyledi: “Ben bugün kürsüye sadece bir cümle söylemek için çıktım. Tarihimizin belki de en kısa grup toplantısını yapacağız. Hem halklarımıza verdiğimiz demokrasi, ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Erdoğan’ın hayalindeki Meksika modeli…Neler getiriyor ?

erdogansaglık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye için son dönemde gündeme getirdiği Başkanlık sisteminde hangi modeli tercih edebileceğinin işaretini verdi. Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda muhtarlarla yaptığı toplantıda, Başkanlık sistemiyle ilgili olarak “Meksika modelinden” bahsetti. Peki Meksika modeli ne içeriyor? Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre İşte Meksika’da 1917’den bu yana uygulanan “Başkanlık sisteminin” ayrıntıları: * BAŞBAKAN YOK: Meksika’da “Başbakan” yok. Başkan Yardımcısı da ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte liderlerin masasındaki son anket….AKP çileden çıkacak

anket

Gezici araştırma şirketi 7 Haziran genel seçimleri öncesi bir anket yayınladı. Anketin sonuçlarına göre AKP’nin oyunda bir düşüş yaşanırken CHP ve MHP’de bir yükseliş gözüktü. “AKP YÜZDE 40’IN ALTINA İNDİ” Sözcü gazetesinin yayınladığı ankette AKP’nin oyu yüzde 39.1 olarak gösterildi. Ankette CHP’nin oy oranı  artış göstererek 28,7 oldu. Aynı ankette MHP’nin oy oranı da artış göstererek yüzde 18,1 oldu. HDP ... Devamını Oku »

  • Tweet