Pazar , 22 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: BDDK

Etiket Arşivi: BDDK

AKP’de muhalefet fidanı büyüyor

hakan

MİT müsteşarlığından istifa eden Hakan Fidan, AKP’deki seçim hesaplarını karıştırdı. Parti içinde operasyonun perde arkasında Davutoğlu ve Atalay’ın olduğu düşünülüyor. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, 7 Haziran seçimlerinde aday olmak için istifa etmesi, AKP’nin tüm seçim hesaplarını alt üst etti. AKP içinde, operasyonun perde arkasında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay’ın olduğu düşünülüyor. Davutoğlu’nun hedefinde ise başkentte ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Bank Asya operasyonu yargıya taşındı

bankaa

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kararı ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, geçen hafta yönetimi devralınan Bank Asya’nın ortakları, BDDK ve TMSF’nin karar ve uygulamalarına karşı dava açtı. BDDK 3 Şubat’ta, bank asya’nın imtiyazlı hisselerinin ortaklık haklarının TMSF tarafından kullanımına karar vermesinin ardından bankanın yönetim kuruluna dokuz kişi atanmıştı. Yönetimin TMSF’ye devrolmasına gerekçe olarak ise bankada imtiyazlı paya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan Merkez’i eleştirdikçe döviz borcu da 71 milyar lira arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başta Merkez Bankası olmak üzere, toplumun değişik kesimlerini hedef alan açıklamaları, piyasaları olumsuz etkiliyor. Dolarda son üç haftada meydana gelen artış, Türkiye’nin 396 milyar dolarlık toplam dış borç stokunu 71,3 milyar lira artırdı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası’na (MB) artan baskısı ve BDDK’nın Bank Asya yönetimine hukuksuzca işgalci yönetim ataması, ekonomiyi vurdu. Erdoğan’ın MB’ye ‘faizleri düşür’ ... Devamını Oku »

  • Tweet

Offf..Offf.. Yıl 1996..Bank Asya açılışı..Hepiniz oradaydınız be !

bankasyaaaaa

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Bank Asya’nın yönetim kurulunu belirleyen imtiyazlı payın yüzde 63’lük bölümünün Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından kullanılmasına karar verdi. Dün gece yaşanan bu gelişmeyle birlikte ortaya çıkan bir fotoğraf ise ‘Bir zamanlar maziye bak’ lafını hatırlattı. Asya Finans, 24 Ekim 1996’da dönemin başbakanı Tansu Çiller, Fethullah Gülen, dönemin İstanbul Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Katıla katıla bankacılık

banka

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Ziraat Bankası’dan sonra Halk Bankası’na da katılım bankası kurması için izin verdi. BDDK, kamu bankalarının katılım bankası kurmalarına ilk onayı geçen Ekim ayında Ziraat Bankası’na vermişti. BDDK’nun söz konusu kararında “Hakim kurucu ortak Ziraat Bankası ile diğer kurucu ortaklar Ziraat Sigorta, Ziraat Hayat ve Emeklilik, Ziraat Yatırım Menkul Değerler ve Ziraat Teknoloji tarafından Türkiye’de ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP DEVLETİNE KPSS FORMÜLÜ

kpss

AKP Hükümeti’nin, Bülent Ecevit döneminde uygulamaya konulan ve kamu kurumlarına elaman alımları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nı (KPSS) örtülü olarak kaldırma planı hazırladığı ortaya çıktı. Hazırlanan plana göre ilk etapta Başbakanlık, Hazine, Maliye gibi kritik kurumlardaki elaman alımlarında KPSS şartı kaldırılacak. Sınavları kurumlar yapacak; ancak bu kez sözlü sınavın ağırlığı yüzde 70 olacak. Bu da, torpili olan adayların, işe ... Devamını Oku »

  • Tweet

4.5 milyonu geri ödemeyen başdanışman

para

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF), 70 milyar dolarlık riskli açık nedeniyle uyarıda bulunduğu Türk bankacılık sektörü, ilginç bir başdanışman kredisi ile çalkalanıyor. Bankacılık kulislerinde dolaşan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yakın danışmanları arasında yer alan ve ekibe sonradan katılan bir başdanışman, özel bankadan kullandığı 4.5 milyon dolarlık kredinin taksitlerini ödemedi. Başdanışmanı kızdırmaktan çekinen banka yönetimi ise, haciz işlemlerini başlatamadı. Banka, araya ... Devamını Oku »

  • Tweet