Pazartesi , 5 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: BEBEK

Etiket Arşivi: BEBEK

Hamile kadının hayatına son verilecek

hamile

İrlanda Dublin’de bir mahkeme , üç hafta önce beyin ölümü gerçekleşen hamile bir kadının bağlı olduğu yaşam destek ünitesinin fişinin çekilmesine hükmetti. Ailesi, kadının “huzur içinde ölmesine” izin verilmesini talep ediyordu. Ancak doktorlar, kadının karnındaki fetüs halen yaşıyorken bağlı olduğu ünitenin fişinin çekilmesinin İrlanda’daki kürtaj yasağını delip delmeyeceğinden emin olmak için mahkemenin karar vermesini bekliyordu. BBC Türkçe’de yer alan habere ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suriyeli mültecilere böyle sahip çıkıyoruz…İki aylık bebek soğuktan öldü

bebek

Adana’da çadırda yaşayan Suriyeli ailenin soğukta üşütüp hasta olan 2 aylık bebeği Yasmin Halef, hayatını kaybetti. Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp merkez Yüreğir İlçesi’nin Koza Mahallesi’ndeki, boş arsada kurdukları çadırlarda yaşamlarını sürdüren 3 çocuklu Garip ve Şadiye Halef çiftinin 2 ay önce dünyaya gelen kızları Yasmin, gece soğukta üşütüp hasta oldu. Gece ateşi yükselen bebeklerini sabah hastaneye götürmek için kucağına alan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eyleme giderim, sütümü içerim!

bibe

Eyüp Feshane’de düzenlenen Sinop tanıtım günlerinde bir grup nükleer karşıtı, Feshane girişinde eylem yaptı. Bir eylemcinin kucağındaki biberonlu bebeği ise dikkati çekti. Feshane’de düzenlenen Sinop tanıtım günlerinde, Sinop’ta kurulmak istenen nükleer santrale tepki gösteren bir grup Sinoplu aile, pankarat açarak eylem yaptı. “Nükleere inat yaşasın hayat”, “Nükleer santral istemiyoruz”, “Mutlu Sinop’u mutsuz etme” sloganları atan grup dikkat çekmek amacıyla çocuklarının ... Devamını Oku »

  • Tweet