Pazar , 24 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: belediye

Etiket Arşivi: belediye

İzmirli Belediye Başkanı’ndan AKP’li Cuma İçten’e tepki: “Kendini bilmez adam!”

230520151338163061937_2

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’le ilgili attığı tweetlerle tepki çeken Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in sözlerinin kanını dondurduğunu söyledi. İzmir’e daha önce ‘Faşist’, ‘İnancı zayıf’ yakıştırmaları, ‘Gavur İzmir’ imaları yapıldığını bu kez de ‘Haşhaşi’ dendiğini, tüm İzmirlilerin esrarkeş yapıldığını belirten Kocaoğlu, “Kendini bilmez milletvekili” dediği İçten’e “Bu nasıl zihniyettir. Bu nasıl siyasettir?” diye sordu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Can sokağa taştı… Oyuna salon verilmeyince caddede oynandı

milli-egitim-can-yuceli-argo-ve-siyasi-buldu-oyun-sokakta-oynandi,jG262PFS5E67PWTNzFO5FQ

Edirne’de, Genco Erkal’ın şair Can Yücel’in şiirlerinden uyarladığı ‘Can’ isimli tiyatro oyunu için salon izni çıkmadı. Belediye Başkanı’nın davetiyle oyun, kentin en işlek caddesinde yaklaşık bin kişiye karşı oynandı.   Edirne’de Halk Eğitim Merkezi salonunda oynanmasına izin verilmeyen tiyatro oyunu sokakta sahnelendi.   Edirne Gençlik Kültür Evi, Genco Erkal’ın şair Can Yücel’in şiirlerinden uyarladığı ‘Can’ isimli tiyatro oyunu için yönetmen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’a Adana’da büyük şok! YSK miting yaptırmayacak !

erdogarnuzgun

  Deniz Ayas’ın Sözcü Gazetesi’ndeki haberine göre; Erdoğan’ın açılış bahalesiyle yaptığı “mitinge” YSK’dan izin çıkmadı. Şimdi Erdoğan’ın durumunu MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı belirleyecek.   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Mayıs’ta siyasi partilerin seçim mitinglerini yaptığı Adana İstasyon Meydanı’nda yapmak istediği mitinge vize çıkmadı. Seyhan 1. İlçe Seçim Kurulu, Adana Valiliği’nin başvurusunu aynı gün Vatan Partisi’nin mitingi olduğu gerekçesiyle reddetti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Amasya Belediyesi ‘selfie çeken şehzade’ heykeli dikti!

Şehzadeler şehri Amasya’da, Yeşilırmak kıyısına konulan ‘Selfie çeken şehzade’ heykeli büyük ilgi gördü. Görüntünün sosyal medyada yayılmasıyla, vatandaşlar ve gazeteciler, olay yerine akın etti.   Osmanlı döneminde, şehzadelerin görev yaptığı en önemli sancaklardan biri olan Amasya’da, Yeşilırmak kıyısına konulan bir heykel, şaşkınlık yarattı. Elinde akıllı telefonla, ırmak ve dağ manzaralı selfie çeken şehzade heykeli, sosyal medyada hızla yayılmaya başladı. Olayı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ankara’da neler oluyor..Belediyeye yüzlerce polis gitti !

polis_49_1

Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde hareketli dakikalar yaşanıyor. Çevik Kuvvet, 3 TOMA ve 6 midibüs ile belediye önüne geldi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Twitter üzerinden sert tartışmaya giren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gece de bu tavrından geri atmadı. Ve mesajlarına devam etti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı binası önünde de şu dakikalarda hareketli anlar yaşanıyor. Eylem yapılacağı haberinin alınması üzerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’nin Yeni Türkiye’sinde bu da oldu..İstinye Bayırı artık ‘Katar Caddesi’

katarcaddesbı

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre  İBB Meclisi’nin Mart ayı toplantılarının son oturumuna cadde ve sokak isimleri değişikliği damgasını vurdu. İstanbul’da Sarıyer ilçe sınırları içinde kalan meşhur İstinye Bayırı Caddesi’nin ismi Katar Caddesi oldu. İBB Meclis’inde CHP’lilerin karşı çıkmasına karşın AKP’lilerin oylarıyla kabul edilen rapor doğrultusunda 3,5 kilometre uzunluğundaki İstanbul’un en önemli caddesi tartışmalar sonucu Katar Caddesi olarak değiştirildi. Hürriyet.com.tr bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan ‘molotofa karşı halk kendini savunur’ açıklaması

davutoglu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, polise geniş yetki veren iç güvenlik paketinin yasalaşması halinde halkın direnme hakkının doğacağını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap verdi. Davutoğlu, “İç güvenlik paketi hakkında bir görüşleri varsa getirsin görüşelim. Kılıçdaroğlu direniş çağrısı yapıyor hala. O zaman molotofkokteyli kullananlara buna karşı olan halk da kendini savunur” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da AKP Belediye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu muhtar itirazını Erdoğan’ın yüzüne söyledi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda muhtarlara hitap ederken bir muhtar ayağa kalkarak Erdoğan’ın sözlerine itiraz etti. Erdoğan, belediyelerin muhtarlara yardımcı olduğunu muhtarların birçok ihtiyaçlarının karşılandığını söylediği sırada muhtarlardan itirazlar gelmeye başladı. Bir muhtar ayağa kalkarak belediyelerin verilen yazıcı ve bilgisayarları geri aldığını söyledi. AJANSLAR  Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

Turizm cennetine AKP darbesi..Tüm barları kapattılar !

antalya_aksu_kursunlu_selalesi_1

Antalya’da et lokantalarıyla ünlü Aksu ilçesindeki bar, pavyon, müzikhol, gece kulübü gibi alkollü eğlence mekanları, belediye tarafından kapatıldı. Eczacılık yaptığı  Antalya’nın Aksu İlçesi’ne 30 Mart seçimlerinde AKP’den belediye başkanı seçilen Halil Şahin, barlarla ilgili ilçe sakinlerinden çok fazla şikayet aldıklarını söyledi. Bu barların aynı zamanda ruhsatlarının da olmadığını belirten Başkan Şahin, “İlçe merkezindeki bu barlarla ilgili sürekli şikayet vardı. Zaten ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşçileri işten attılar, üstüne de biber gazı sıktılar

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde taşeron firmalarında çalışırken işten atılan yaklaşık 500 işçinin belediye binasına yürümesine polis barikat kurarak izin vermeyince arbede çıktı. İşçilerle polislerin biber gazından etkilendiği müdahale sırasında 1 işçi ise hafif yaralandı. DİSK’e bağlı Genel- İş Sendikası’nda toplanan kırmızı yelekler giymiş işçiler, sağanak yağmura rağmen İstiklal Caddesi üzerinden, ‘Direne direne kazanacağız’ sloganları ile Mersin Büyükşehir Belediye binasına doğru yürüyüşe ... Devamını Oku »

  • Tweet