Çarşamba , 1 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: belgesel

Etiket Arşivi: belgesel

Kılıçdaroğlu’nun gözyaşları:’Pardösüm olsa ne iyi olurdu’.. Ağlatan görüntüler

kilicdarogli-agladi-671

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kongre Merkezi’ndeki “Anadolu’nun Kemal’i, Türkiye’nin Başbakanı” belgesel gösteriminde konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında ağlamamak için kendini zor tuttu. İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları: ‘BİR HAYAL DE DİYEBİLİRSİNİZ’ Bir hedefim var. Bir hayal de diyebilirsiniz. Neden biz 3. Sınıf demokrasiye razı oluyoruz. Bizim hedefimiz bu ülkeye birinci sınıf demokrasiyi getirmek. Sorunları aşabiliriz. ‘BİR KAPIDAN BİR SÜRÜ ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’de bir ilk…’Anadolu’nun Kemal’i’ Belgeseli ile oy istenecek.İşte o belgesel

kemal

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, için hazırlanan ‘Anadolu’nun Kemal’i’ belgeseli tüm Türkiye ile paylaşılacak. Anadolu’nun Kemal’i, Türkiye’nin Başbakanı ‘ belgeselinde Anadolu’nun unutulmuş bir köyündeki yoksul aileden CHP Genel Başkanlığı’na uzanan yolun öyküsü var CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da izleyeceği ‘Anadolu’nun Kemal’i, Türkiye’nin Başbakanı ‘ belgeselinin gösterimi 28 Mart Cumartesi günü saat 10.30’da İstanbul Kongre Merkezi harbiye Salonu’nda…. Devamını Oku »

  • Tweet

BBC belgeseline soykırım soruşturması

manşet

Ruanda’da 1994 yılında işlenen soykırım suçlarını araştıran hükümet, BBC’nin yayınladığı Rwanda, The Untold Story adlı belgesel hakkında yeni bir soruşturma başlattı. BBC Two kanalı ile BBC’nin Ruanda’ya yönelik, Kinyarwanda dilinde yayın yaptığı kanalında yayınlanan belgesel, Ekim 2014’den bu yana çeşitli tartışmalara ve Ruanda’da protestolara yol açmıştı. Ekim’de yaşanan protestolardan sonra Ruanda hükümeti, televizyon yayınlarını kontrol eden merkezî kurumu RURA aracılığıyla, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sanata 135 müdahale

sansür

CHP, 2014 yılında hükümetin kültür sanata ilişkin yaptığı baskı ve sansürün raporunu hazırladı. Rapora göre, sanata ve sanatçıya 135 kez müdahale edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş önceki gün yaptığı basın toplantısında, AKP’nin 2014 yılı içerisinde kültür sanat alanında yaptığı baskıların raporunu açıkladı. “Kültür ve Sanata Uygulanan Baskı ve Sansür/2014 Raporu”nda geçen yıl Türkiye’de 135 olayda hükümet tarafından doğrudan ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Gerdek gecesi ikimiz de ağladık’

Çocuk gelinlerin yalnızca ellerini göstererek hikâyelerini anlattıkları ‘Zarok’ (Çocuk) belgeseliyle geçen yıl 10’dan fazla ödül kazanan Muhammet Beyazdağ, ikinci filmi ‘Çirok’ta (Hikâye) kamerayı bu sefer çocuk damatların ellerine çevirdi. Muhammet Beyazdağ (25), Akdeniz Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nü bitirdikten sonra şimdi aynı bölümde yüksek lisansını yapıyor. Çocuk gelinleri anlattığı ‘Zarok’ filmi aslında üçüncü sınıftayken çektiği bir okul ödevi… Ancak ... Devamını Oku »

  • Tweet