Pazartesi , 11 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: berkin elvan

Etiket Arşivi: berkin elvan

Oyuncuya Berkin cezası

29162680

TRT’de yayınlanan “Diriliş Ertuğrul” dizisinde oynayan Hamit Demir, Berkin Elvan için hazırlanan videoda yer aldığı gerekçesiyle işine son verildi. “Diriliş Ertuğrul” dizisinde 13 Bölüm oynayan Hamit Demir, Sanat Meclisi’nin Berkin Elvan için yaptığı videoda yer alması nedeniyle yapımcı tarafından anlaşması tek taraflı fesedildi. Demir, dizide Kayı obasının şifacısı Akçakoca’yı oynuyordu. Oyuncu diziden kovulduğunu böyle duyurdu: “On üç bölüm oynadığım “Diriliş” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cahit Berkay da Berkin videosu nedeniyle ifade verdi

cahit

Berkin Elvan’ın katil zanlılarının geçen zamana rağmen kimliğinin tespit edilemediğine dikkat çekmek amacıyla yayınlanan videoda yer alan ünlü isimler hakkında ‘suç işlemeye tahrik’ suçundan başlatılan soruşturma kapsamında, ünlü sanatçı Cahit Berkay da ifade verdi.   Berkay’ın, ifadesinde, “Video klipte yer almamın nedeni, evladını kaybetmiş bir ailenin acısını içimde hissetmemdir” dediği öğrenildi.     Sanatçı ve aydınlardan oluşan “Sanat Meclisi” grubu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu, Bahçeli’nin ardından Kılıçdaroğlu’nu da yuhalatmadı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kars’ta yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yuhalatmayarak “Hayır, yok yuhalamayın, biz eleştiririz ama yuhalamayız. Ben Osmaniye’de Devlet Bahçeli’yi yuhalatmamıştım. O da örnek almış beni Iğdır’da yuhalatmamış. Liderlerin birbirine saygı göstermesi güzeldir” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimi için Kars’ta düzenlenen mitingde konuştu. Davutoğlu konuşmasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

TRT, Berkin Elvan videosundaki oyuncuyu diziden çıkardı

dizi

Oyuncu Hamit Demir, Sanat Meclisi’nin Gezi Direnişi sırasında polis tarafından gaz fişeği ile başından vurularak öldürülen Berkin Elvan için yaptığı videoda yer alınca, 13 bölümdür yer aldığı, Diriliş “Ertuğrul” dizisinden çıkarıldı. Sözleşmesi tek taraflı sonlandıran oyuncu, Ege’nin Sesi gazetesine yaptığı açıklamada Berkin Elvan videosunda oynadığı için kendisine, ‘Yukarıdan çok baskı var’ denildiğini ifade etti. Demir, “14. Bölümde ismim yer almadı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Taksim Dayanışması davasında flaş karar

taksim-dayanismasi

Gezi Protestolarına ilişkin 2 yıldır devam eden Taksim Dayanışması davasından tüm sanıklara beraat kararı çıktı. Mücella Yapıcı savunmasında, “Gezi bu ülke için bir umuttur” dedi Gezi Parkı protestolarına ilişkin, aralarında Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu’nun da bulunduğu 26 sanıklı “Taksim Dayanışması” davasında tüm sanıklar beraat etti. İstanbul 33. Asliye Ceza ... Devamını Oku »

  • Tweet

Üniversitede afiş saygısızlığı! Hrant afişlerinin üzerine Talat Paşa afişi astılar

hrant

Galatasaray Üniversitesi’nde bir grup Hrant Dink ve Berkin Elvan fotoğraflarının üzerine Enver Paşa ve Talat Paşa afişleri astı. Öğrenciler asılan afişleri söktü.   Birgün’ün haberine göre Galatasaray Üniversitesi’nde Ermeni Soykırımı’nın 100. yıldönümünü için öğrenciler “Medz yegern/Büyük felaket” yazılı pankartı astı. Bir grup ırkçı ise Hrant Dink ve Berkin Elvan fotoğraflarının üzerine Enver Paşa ve Talat Paşa afişleri yaptı. Öğrenciler asılan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hüseyin Turan’dan Berkin ifadesi: ‘Failler ortaya çıksın’

OrjinalTon_2019f51d-02c0-459b-b1e0-64c2b680ff9f

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “Berkin için 11 Mart’ta hayatı durdur” sloganı ile klip çeken Tarık Akan, Zuhal Olcay ve Mustafa Altıoklar’ın da aralarında bulunduğu 11 ünlü isim hakkında soruşturma kapsamında ifadelerin alınmasına başlandı. Dün ses sanatçısı Hüseyin Turan’ın ifade verdi.   Turan’ın ifadesinde hakkındaki “Suç işlemeye tahrik” iddialarını reddettiği öğrenildi. Turan’ın ifadesinde, Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümü olan 11 Mart’ta, cinayetteki sorumluların ... Devamını Oku »

  • Tweet

Berkin Elvan’a yeni savcı

berkinekmek

Gezi eylemleri sırasında Okmeydanı’ndaki evinden ekmek almak için çıkan ve polisin attığı gaz fişeğiyle hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın soruşturması Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın saldırganlarca öldürülmesinin ardından Savcı Hüseyin Kaya’ya verildi. Savcı Kaya, Berkin Elvan soruşturmasının 6. savcısı oldu. Elvan soruşturması ilk olarak savcı Adnan Çimen, sonra Abdullah Yıldırım ve Faruk Bildirici yürütmüştü. Bildirici’nin Antalya’ya tayini çıkınca dosyaya Memur Suçları Soruşturma ... Devamını Oku »

  • Tweet

Berkin için klip çeken ünlü isimlere soruşturma

ünlüler

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “Berkin için 11 Mart’ta hayatı durdur” sloganı ile klip çeken Tarık Akan, Zuhal Olcay ve Mustafa Altıoklar’ın da aralarında bulunduğu 11 ünlü isim hakkında soruşturma başlattı. Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’a hakaretten yargılanan 11 çocuktan birine ceza

RESIMID_15675783

İzmir’de bir yıl önce, İstanbul’daki Gezi eylemleri sırasında başına aldığı polisin gaz fişeği sonucu komaya girip ölen Berkin Elvan’ı anan 11’i lise öğrencisi 13 kişi hakkında, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla 1 ile 3’er yıl arasında hapis cezası istemiyle açılan davada, yaşları büyük olan 2 sanıktan Sercan Ö. 354 gün karşılığı 7 bin 80 TL adli para ... Devamını Oku »

  • Tweet