Cumartesi , 9 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: boykot

Etiket Arşivi: boykot

AKP’ye bir darbe de Van’dan…Kur’an okuyup seçimi boykot ediyorlar !

akpvan

Van’da AKPnin milletvekili listesine tepki gösteren İran’dan 100 yıl önce göç öden büyük bölümü Azeri ‘Küresünniler’ olarak bilinen topluluk, tek tek mahalleleri dolaşırken seçimin boykot edilmesini istiyor. Küresünniler Düşünce Platformu Sözcüsü Ferhat Atacan, “Bizi yok sayanları biz de yok sayacağız” dedi. Gittikleri mahallelerde tepkilerini dile getiren Küresünniler Düşünce Platformu üyeleri, ilk olarak Kuran-ı Kerim okuyarak propagandaya başlıyor. Yıllardan bu yana ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öldüren azar için eylem..Öğretmenlerden büyük boykot !

yalova

Öğretmenler bugün Türkiye’nin birçok yerinde ilk derslere girmedi., “Mesleğimiz onurumuzdur. Onuruma dokunma” yazılı yaka kartları takacak ve İçişleri Bakanlığı’ndan Vali Cebiroğlu’nun görevden alınmasını isteyecek. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk şöyle konuştu: ”Bugün, Türkiye’nin dört bir yanında ilk derslere girmiyoruz. Öğretmen odalarında oturarak Yalova Valisi’ni ve öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştıran herkesi protesto edeceğiz. Vali olmak, insanların gözü önünde bir memura hakaret ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kanal D’nin Demirtaş ayıbına öfke yağdı !Boykot çağrısı TT oldu !

hdpkanald

Cüneyt Özdemir’in 5N1K programına konuk olan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarının saat 23:15’te ekrana geleceği açıklanmıştı. Oysa program saat 01:45’te Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşabildi. Yani tam 2,5 saat gecikmeyle. Bu durum sosyal medyada tepkiye yol açtı.  Demirtaş’ın katılacağı programın saatinin bu kadar sarkıtılması, sosyal medyada Kanal D ve Cüneyt Özdemir’e tepkilere neden oldu. Kanal D’yi protesto eden Twitter kullanıcıları ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sivil toplum kuruluşlarından Oscar törenine boykot

oscar

ABD’deki bazı sivil toplum kuruluşları, Oscar seçimlerinde daha fazla “çeşitlilik” istiyor. Etnik azınlıkların Oscar adaylıklarında yer almamasını protesto eden sivil hakları savunma grupları, Los Angeles’da yapılan Oscar törenini protesto etti. Politik yorumcu ve aktivist Al Sharpton’ın National Action Network adlı grubu ile Southern Christian Leadership Conference ve Los Angeles Urban Policy Roundtable adlı sivil haklar hareketi grupları, Oscar töreni öncesi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eğitim boykotuna katılan öğretmeni kovdular

boykot

13 Şubat’ta gerçekleştirilen okul boykotu ve iş bırakma eylemine katılan ücretli öğretmen Serpil Ocak’ın görevine son verildi. Ocak, kararı yargıya taşıyacak Serbay Mansuroğlu‘nun Birgün gazetesinde yer alan haberine göre, Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde ücretli öğretmenlik yapan Serpil Ocak okul boykotu ve grevine katıldığı gerekçesiyle görevine son verildi. Öğretmen Serpil Ocak, Birleşik Haziran Hareketi, Eğitim Sen, Halkevleri, HDP-HDK ve Alevi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bravo başkan.. Polislere direndi, vatandaşı teslim etmedi !

sema

Dün tüm Türkiye genelinde laik ve bilimsel eğitim talebi için yapılan boykot eylemlerinde çok çarpıcı bir görüntü yaşandı. Polisin hemen her yerde gerçekleştirdiği saldırılardan birinin adresi de İzmir  oldu. Polisin biber gazından ve tomadan sıkılan kimyasal sudan kaçan bir çok vatandaş Konak Belediyesi’ne sığındı.Konak Belediyesi’ne sığınan vatandaşları gözaltına almak isteyen polisler binaya girmeye çalıştı. ELLERİNİ AÇIP KAPININ ÖNÜNDE TEK KİŞİLİK ... Devamını Oku »

  • Tweet

İl il boykot eylemi ve polisin sert müdahalesi

boykot

İzmir’de Birleşik Haziran Hareketi çatısı altında bir günlük eğitim boykotu için Basmane Meydanı’nda toplanan binlerce kişi, pankartlarla Konak Meydanı’na yürümek istedi. Polis Basmane Meydanı’ndan Konak’a yürümek isteyen göstericileri saat 13.15’de su ve gaz sıkarak dağıttı. Bu sırada çıkan arbededen etkilenenler oldu. Kabalalığın bir bölümü Mürselpaşa Bulvarı’na, bir bölümü de Kültürpark içine doğru koşarak, su ve gazdan kaçmaya çalıştı. İZMİR’de Birleşik ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu ne korku ! Boykota karşı okul kapısını zincirlediler !

okulzıncır

Laik ve çağdaş eğitim talebiyle bugün ülke genelinde gerçekleştirilen bir günlük okul boykotuna bir çok yerde müdahale edildi. Polisin eğitim emekçilerine ve öğrencilere TOMA’larla yaptığı saldırılar sürerken belki de en düşündürücü görüntü Ankara’dan geldi. Tuzluçayır Lisesi yönetimi, öğrencilerin ve öğretmenlerin boykot eylemlerine katılmaması için kapıyı zincirledi… Devamını Oku »

  • Tweet

Okul boykotu ‘makul şüphe gözaltılarıyla’ başladı !

boykot

Birleşik Haziran Hareketi, bazı Alevi dernekleri ve Eğitim- Sen’in “laik ve bilimsel eğitim” için bugün gerçekleştireceği okul boykotu öncesi, İzmir, İstanbul, Antalya, Artvin ve Edirne’de birçok kişi gözaltına alındı. Öğrenci velilerine bir mektup yazan Birleşik Haziran Hareketi, “13 Şubat’ta yani bugün iktidarı uyarmak için çocuklarımızı okula göndermiyoruz. Bugünü çocuklarımıza ayıracağız. Alternatif dersler, çocuk oyunları ve şenliklerle özgür bir geleceğe olan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öğretmenlerden laik bilimsel eğitim için boykot çağrısı

eğiitm-sen

2014-2015 eğitim- öğretim yılının ikinci yarısı, Türkiye genelinde 17 milyonu aşkın öğrenci ve 910 bin öğretmen için 9 Şubat Pazartesi günü başladı. Yıllardır eğitim sistemini kuşatan sorunların daha da derinleştiği bir dönemde, iktidarın uygulamalarıyla eğitim sisteminin sağlıklı işlemesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Eğitim Sen, 1 günlük iş bırakma eylemi kararı aldı. Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, AKP iktidarının, ... Devamını Oku »

  • Tweet