Perşembe , 7 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: bulent sirin

Etiket Arşivi: bulent sirin

Trabzon Trabzonspor’u yeteri kadar?..

bülent-şirin

Geçen hafta bugün Trabzonsporlu bağımsız milletvekili adayı Metin Kaya’nın tanıtım kahvaltısına katıldık. Konumuz kahvaltı değil, kahvaltıda konuşulanlar arasında yazımızın temasını oluşturan bir ayrıntı vardı. Fotomaç spor yazarı ve A Spor yorumcusu Olcay Çakır, “Bu –bağımsız milletvekili adaylığı teşebbüsü– neden Trabzon’da değil de İstanbul’da gerçekleşti diye düşünmeli” diye bence önemli bir soru ortaya attı.   Gerçekten de 3 Temmuz 2011’den sonra ... Devamını Oku »

  • Tweet

Faik Işık ne yapmaya çalışıyor?

bülent-şirin

Geçen pazar günü AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Faik Işık, seçim çalışmaları münasebetiyle Tuzla civarında bulunduğu esnada bazı Trabzonsporlular kendisine Trabzonspor’un kupasını sorunca o da elindeki kahve kupasını göstererek espri yapmış, bunu da sosyal medyada paylaşmış. Trabzonsporluların konu hakkındaki hassasiyetleri malûm tabii, kıyamet koptu.   Faik Işık bilindiği gibi şike davasında Aziz Yıldırım’ın avukatlığını yapan isim ve oradaki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Önümüzdeki kurbanlara(!) bakacağız…

bülent-şirin

Birkaç yıl önceydi sanırım; İstanbul’un büyük kulüplerinden birinde oynayan ünlü bir yabancı futbolcu Türk bayrağını öpmüştü de ortalık sevinçten yıkılmıştı. Göklere çıkarılmıştı meşhur futbolcu. Muhtemelen kendisine birileri tarafından “Türklerin böyle jestlerden çok hoşlandığı” fısıldanmıştı ve o da gereğini yerine getirmişti. Yine muhtemelen, öpücük eyleminden haberdar olan Türkiyeli futbolseverler kendisine karşı sevgi ayinleri düzenlerken içinden ya da dışından kahkahalarla gülüyordu.   ... Devamını Oku »

  • Tweet

Adalet, rekabet ve kalite…

bülent-şirin

Birkaç gün önce İstanbul Trabzon Federasyonu’nun Fenerbahçe’yi taşıyan otobüse yapılan saldırı ve ardından gelişen olayları kınamak için yaptığı basın toplantısında bir basın mensubu “Bu gerilimin sona ermesi için ne yapılmalı? Siz bir girişimde bulunmayı düşünüyor musunuz” anlamında bir soru sordu. Açıklamayı yapan yetkililer, saldırının Trabzon ve Trabzonspor’la ilgisi bulunmadığını anlatmak için büyük gayret sarf ettikleri hâlde yine de böyle bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Olağan şüpheli…

bülent-şirin

Geçen cumartesi akşamı Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırı kelimenin tam anlamıyla tüyler ürpertici. Önce Fenerbahçe camiasına, sonra bütün Türkiye’ye geçmiş olsun diyoruz. Bütün Türkiye’ye dememizin bir sebebi var tabii. Ona birazdan geleceğiz. Olayın sıcaklığıyla başta Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu olmak üzere konuyla ilgili herkes “olağan” açıklamalar yaptı, “olağan” tepkiler verdi. Olayın faili bizim yazıyı kaleme aldığımız saatlerde hâlâ belli olmamasına rağmen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Celil Hekimoğlu’nun düşündürdükleri…

bülent-şirin

Trabzonspor başkanlığı için aday olduğunu açıklamış olan Celil Hekimoğlu bugünlerde İstanbul’da temaslarını sürdürüyor. Sayın Hekimoğlu ile bir kez 1967 Trabzonsporlular Derneği’nde, bir kez de bizim ofiste olmak üzere iki kez biraraya gelip görüşme fırsatı bulduk. Görüşmelerimiz çok geniş zaman dilimlerinde gerçekleşemedi ama biz yine de kendisi hakkında az çok bir fikir sahibi olduk. Mütevazı, gerçekçi, sorunlar ile çözümlerine vâkıf ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Trabzonspor’a başkan olmak için…

bülent-şirin

Bu soru, Trabzonspor için hiçbir zaman erken ve zamansız bir soru değildir. (Gerçi aynı şeyi istisnalar dışında bütün ülke futbolu için de söyleyebiliriz.) Bilindiği gibi Yargıtay Trabzonspor’un Mayıs 2013’te gerçekleştirdiği kongre hakkında yerel mahkemenin verdiği kararı onadı ve ufukta seçimli kongre gözüktü. Henüz kesin bir şey olmamakla beraber, normal olarak başkan adayları çalışmaya, kulisler kaynamaya başladı. Trabzonspor’un durumu ortada. Borç ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ya devlet başa…

bülent-şirin

Geride bıraktığımız pazartesi günü sabahı birçok Trabzonsporlu hayal kurmakla meşguldü. Akşam oynanacak Gaziantepspor maçından galibiyet alınabilirse ligde üçüncü sıradaki takımla arada yedi puan kalacak, gelecek hafta o takım derbi maçta yine yenilir de Trabzonspor galip gelirse puan farkı sadece dört olacaktı! Hâlbuki çok değil, bir iki hafta önce ilk üç sıradaki takımlar yıldızlar kadar uzak görünüyordu Trabzonsporlulara. Ama işte her ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mehmet Ekici’nin İstanbul’da oynama vakti?..

bülent-şirin

Trabzonspor’un son oynadığı Mersin İdman Yurdu maçını bir grup genç ve coşkulu Trabzonspor taraftarıyla birlikte izledik. Daha maçın başında Mehmet Ekici’nin ayağına top geldiğinde izleyici grubunda heyecan dalgaları oluşuyordu. Hele golü attığı frikik kazanıldığında penaltı kazanılmış gibi tezahüratlar yükseldi. Mehmet Ekici son haftalarda iyice yükselen form grafiğine uygun olarak bir gol atıp iki asist yaptı, takımın galip gelmesinde önemli bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Trabzonspor gerçekten üst kimlik mi

bülent-şirin

Bir Trabzonspor yönetim kurulu üyesi bir partiden milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Kulüp yönetiminden de henüz istifa etmiş değil, edeceği de meçhul. Geçenlerde değerli bir arkadaşım, benzer konular üzerinde sohbet ederken bir İstanbul kulübünün başkanının ismini vererek “hangi partiye oy verdiğini biliyor musun” diye bir soru sordu. Fena duraksadım. Bilmek bir yana, böyle bir soru aklıma bile gelmemişti doğrusu. ... Devamını Oku »

  • Tweet