Cumartesi , 16 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: cami

Etiket Arşivi: cami

Flaş..Flaş…Camide Erdoğan propogandasına karşı çıkan HDP’liler vuruldu !

19

Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre Sultangazi Selçuklu Cami’sinde Cuma namazının ardından imamın, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı Sultangazi Hükümet Konağı önünde yapılacak toplu açılış törenine cami cemaatini davet etmesine Üren ve İsmet Üren adlı kardeşlerin “Camide bu çağrıyı yapmayın” diye tepki gösterdiği belirtildi. POMPALI TÜFEKLE VURULDULAR İki kardeş, namazın ardından camiden çıktıkları sırada da cami avlusunda belediyede çalışan bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

1 Mayıs’ın en talihsizi… Vatandaş Abuzer… Öyküsü inanılmaz

1-mayıs

1 Mayıs’ta hiçbir gösteriye katılmadığı halde gözaltına alınarak 4 gün boyunca nezarette tutulan Soner Barbaros yaşadıklarını Evrensel’e yazdı. Evrensel’de yayınlanan yazının bir bölümü şöyle: O gün tüm gece çalıştım. İşyerinde biraz uyumaya çalıştım ama nafile. Sabahın köründe sağa sola gaz bombaları fırlatan polis sürüleri ve siren gürültüleri nedeniyle uyandım. Nedir bu hal diyerek binadan aşağı indim. Havada bir helikopter dolanıp ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cami ile vergi borcu ödenecek

08trfs01cami2

Trabzon Beşikdüzü Belediyesi’nin, ilçe sakinlerinden topladığı paralarla yaptırdığı 50 köy camisinin, vergi borcuna karşılık sayılması teklifini, Maliye Bakanlığı jet hızıyla kabul etti.   Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Siirt mitinginde Kur’an-ı Kerim ile miting düzenlemesi ile ilgili tartışmalar sürerken, AKP’li belediye başkanlarının seçim öncesi vergi borçlarını “cami” ile ödemek için sıraya girmesi dikkat çekti. Bu konudaki en ilginç başvurulardan birisi de Trabzon’dan ... Devamını Oku »

  • Tweet

1 Mayıs’ın belki de en çarpıcı pankartı camiden çıktı !

sıslıcamıı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü toplanma noktalarından biri olan Şişli Camii önünde TOMA ve zırhlı araçlar hazır bekliyor. Bu arada, Şişli Camii duvarına asılan bir pankart dikkat çekti. Pankartta, ‘İşçi bayramınızı kutlar, Allah rızası için tarihi cami duvarlarına yazı yazılmamasını rica ederiz. Şişli Camii’ ifadeleri yer alıyor. Devamını Oku »

  • Tweet

CHP adaylarına kesin talimat..’Sakın ha sakın oralarda alkışlamayın’

chp-nin-secim-bildirgesi-aciklandi-carpici-7211966_6759_m

CHP, 7 Haziran seçimleri için “iletişim ilkeleri” başlığı altında, propagandanın nasıl yapılacağına ilişkin bir talimat kitapçığı hazırladı. Kitapçıkta, örgüt ve adaylara afiş ve pankartları nerelere asmaları gerektiğinden, nasıl propaganda yapacaklarına ilişkin pek çok talimat yer alıyor. CHP broşüründe, “nerelerde alkışlı protesto yapılamayacağı” da belirtildi. Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre işte CHP’nin “iletişim ilkeleri”; CAMİ VE TÜRBELERE AFİŞ, PANKART ASMAYIN Başka ... Devamını Oku »

  • Tweet

Büyükada sahiline cami vizesi

büyükada

Büyükada İskelesi yakınlarında bulunan alana cami yapılmasına karşı Adalar Belediyesi, Mimarlar Odası ve İstanbul Adaları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’nin yaptığı itiraz, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından reddedildi. Adalar Belediyesi, Mimarlar Odası ve İstanbul Adaları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’nin, Büyükada İskelesi yakınlarında bulunan alana cami yapılmasına karşı yaptığı itiraz, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy çokluğu ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

İTÜ böyle eylem görmedi..Öğrenciler caminin yanına Budist tapınağı istedi !

budist

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü, öğrencilerden gelen cami isteğini değerlendirerek İTÜ’ye cami yapılacağını duyurmuştu. Bu gelişmenin ardından İTÜ’lü başka bir grup öğrencinin “Budist tapınağı istiyoruz” diyerek Change.org’da başlattığı kampanyada 8 bine yakın imza toplandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Mehmet Karaca, İTÜ24’ün sorularını yanıtladı. “Stratejik planın içinde kampüse cami yapılması gibi bir plan var mı?” sorusunu, “Var tabii. Her türlü plan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Büyükada’ya o cami yapılırsa çarşı gidecek…Mimarlar isyan etti

Büyükada cami_manset

Büyükada Çarşı Camii Derneği’nin açtığı yarışma tartışmayı da beraberinde getirdi. Mimarlar Odası yarışmanın kamusal fayda adına ciddi zafiyetler içerdiği gerekçesiyle jüriden çekildi. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Sami Yılmaztürk, meslektaşlarına; Büyükada’nın sosyal ve kültürel dokusuna müdahale anlamını taşıyan cami projesi için açılan yarışmaya “katılmayın” çağrısı yaptı. Cumhuriyet’ten Özlem Güvenli’nin haberine göre Büyükada Çarşı Camii Derneği, cami projesi yarışması için ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yok artık…Bu kadar açık açık…Davutoğlu camide oy istedi !

cami1

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre  geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’ne bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma namazını Paterson kentinde bulunan New Jersey Ulu Camii’nde kıldı. İmam ile yan yana duran Davutoğlu, mikrofonu alarak cemaate bir de konuşma yaptı. Camide hazır bulunan bir kameranın da Davutoğlu’nun konuşmasını görüntülemesi dikkat çekti. Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı döneminde de Van Ulu Camii’nde öğle namazı ... Devamını Oku »

  • Tweet

81 ilde okullara yazı: Çocukları sabah namazı sonrası camiye getirin

okul

18 Mart Çanakkale Savaşı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla okullara gönderilen yazıda Türkiye genelinde camilerde kutlama yapılacağı ve öğretmen ile öğrencilerin bu törenlere katılması istendi. Diyanet İşleri Başkanlığı, savaşın 100. yılı dolayısıyla ilan edilen ‘Çanakkale Yılı’ kutlamalarının camilerde yapılması için harekete geçti. Serbay Mansuroğlu’nun BirGün’de yayımlanan haberine göre, kutlama için camilerde anma programı hazırlayan Diyanet, katılımın artması için okulları da programa dâhil ... Devamını Oku »

  • Tweet